میزان/ بازیگر سریال «ستایش» گفت: بیماری کرونا شرایط بسیار سختی را برای شخص من هم به همراه داشته است، البته پیش از کرونا هم وضعیت خوبی نداشتم.
مهدی میامی بازیگر سریال «ستایش» درباره وضعیت بازیگران در چهار ماه گذشته طی تعطیلی اکثریت پروژه‌ها به دلیل بیماری کرونا تاکید کرد: این بیماری زندگی و معیشت تمام بازیگران را تحت الشعاع قرار داده است، بسیاری از بازیگران با دستمزدهای پروژه ای به زندگی ادامه می‌دهند و در پی چهار ماه تعطیلی زندگی سختی را تجربه کرده اند.
وی در همین راستا ادامه داد: بیماری کرونا شرایط بسیار سختی را برای شخص من هم به همراه داشته است، البته پیش از کرونا هم وضعیت خوبی نداشتم، طی ده سال گذشته تنها دو پروژه خوب به من پیشنهاد شده و در آنها بازی کرده‌ام، به نوعی زندگی در شرایط سخت برایم عادی شده است. زندگی ما بازیگران پستی و بلندی‌های فراوانی دارد که متاسفانه به واسطه کرونا بدتر هم شده است.
این بازیگر باسابقه تئاتر درباره تاثیر تعطیلات اخیر بر عرصه هنر نمایش اذعان کرد: سیاست‌گذاران تئاتر باید نسبت به وضعیت اخیر جوابگو باشند زیرا اهالی تئاتر سالهاست با مشکلات دست و پنجه نرم می‌کنند، شاید کرونا تنها باعث شد تا این مشکلات خودشان را نشان دهند و اگر نه قبل از آن وضع ما اصلا خوب نبود.
وی درباره احتمال بازگشایی تماشاخانه‌ها و استقبال مردمی از تماشای تئاتر اذعان کرد: در حال حاضر تولید تئاتر در اندازه خود جرات می‌خواهد زیرا هیچ آینده‌ای را برای فروش آن در شرایط فعلی نمی‌توان متصور شد، از سویی به واقع تماشاگران هم باید جرات به خرج بدهند و داخل سالن نمایش بنشینند.
میامی در همین رابطه ادامه داد: تماشاگر وقتی می‌بیند که باید با ترس و لرز در سالنی سر بسته تئاتر ببیند، ترجیح می‌دهد در خانه نشسته و به تماشای فیلم تئاتر بپردازد، هیچ توجیهی وجود ندارد که ما از تماشاگران تئاتر بخواهیم دوباره به سالنهای نمایش بیایند.
این بازیگر تئاتر عادی شدن وضعیت این هنر را زمان بر خواند و خاطرنشان کرد: طبیعتا بازگشت تئاتر به وضع قبل طولانی مدت خواهد بود، ما نباید انتظار باشیم که در صورت بازگشایی تماشاخانه‌ها مخاطبان بار دیگر به سالنها بیایند، مسئولین فرهنگی این هنر باید زمان گذاشته و برای اعتمادسازی دوباره برای مخاطبان فکری بکنند.