آخرین خبر/ عدم اهمیت طراحی پوستر برای اکثر سینماگران و فیلمسازان باعث شده که ما هراز چندگاهی شاهد طراحی کپی شده پوستر یک اثر سینمایی از پوستر فیلم‌ و یا سریال های هالیوودی باشیم. به این بهانه چند نمونه از این پوسترهای کپی شده برای فیلم های مدعی را به انتخاب فیلمبازان در این مطلب خواهید دید.

« سه تا نکته باید بگم:
خداییش طراح پوستر حوالی اتوبان به این فکر نکرده که چرا باید پل بروکلین تو تهران باشه؟
پوستر دو فیلم چ رو مقایسه کنید. چه احساسی از هر دو عکس می گیرید؟ عکس اولی بنیسیو دل تورو توی پرچمی که در حال اهتزاز هست Dissolve و حل شده به این معنی که جزئی از اون پرچمه و جونش رو هم که شده به خاطرش میده. اون سمت پرچم ایران رو داریم که خیلی مسطح طراحی شده و حداقل برای من که هیچ احساسی رو تداعی نکرد. پوزیشن و ژستی هم که عرب نیا گرفته بازم هیچ احساس میهن پرستی به آدم نمیده. یکی از دوستام می گفت یه جوری وایساده انگار داره شیشه پاک می کنه!
و نکته آخر این که درسته تیتر این پست درباره عدم خلاقیت ایرانی هاست ولی حقیقتا تا دلتون بخواد جوون مستعد حداقل تو این زمینه دیدم که کارهاشون فوق العاده است. برای فیلم کوتاه خودمون که تو 10 تا جشنواره خارج از ایران پذیرفته شد ما دادیم پوستر رو یکی از همین جوونا طراحی کنه و واقعا عالی شد. نه پول زیادی گرفت نه ادعایی داشت فقط عاشق کارش بود و همین باعث شد که بترکونه. امیدوارم یه روزی برسه که حداقل تو سینمای کشور، آدما سر جای واقعی شون باشن تا اون موقع معنی حقیقی خلاقیت ایرانی رو همه بهتر درک کنیم. »

منبع: صفحه اینستاگرامی فیلمبازان