باشگاه خبرنگاران/ سهی بانو ذوالقدر بازیگر و کارگردان سینما، درباره وضعیت سرمایه گذاری در سینما گفت: امیدوارم وضعیت سینمای ایران به گونه‌ای شود که سرمایه گذاران خصوصی با اطمینان به سمت سینما بیایند و از تجارتی که در سینما انجام می‌دهند، احساس امنیت کنند.

او افزود: در حال حاضر سینما به یک همبستگی جهادی بین سالن دار‌ها، وزارت ارشاد و سینماگران نیاز دارد. حذف خانه سینما و هر ارگانی که بودجه دولت را می‌گیرد و کار مثبت و بجایی انجام نمی‌دهد، موجب برکت سینما خواهد شد.

این بازیگر ادامه داد: ما در دیگر بخش‌های اقتصاد کشور توانستیم با تعامل با کشور‌های همسایه وضعیت تحریم جهان را نسبت به خودمان متعادل کنیم، ولی در سینما برای گریز از تبدیل پولمان به دلار و تبدیل به واحد پول کشور‌های همسایه کاری نکردیم تا بتوانیم تجارتی اصولی راه‌اندازی کنیم. الان به شدت نیاز به این کار داریم یعنی باید فیلمی مشترک با ترکیه، عراق، پاکستان، افغانستان و ... بسازیم.

این کارگردان اظهار کرد: این تعامل و مشترک سازی باعث می‌شود تولیدات سینمایمان بالا برود، فیلم ارزان ساخته شود، اکران گسترده‌تر داشته باشیم. در نتیجه اعتماد و ورود هرچه بیشتر بخش خصوصی را شاهد خواهیم بود.

ذوالقدر در پایان درباره جدیدترین فعالیت خود در حوزه کارگردانی، عنوان کرد: در تلاشیم اواخر پاییز امسال پیش تولید «یک مورد ساده» را به نویسندگی سعید پرسا، کارگردانی خودم و تهیه کنندگی روح الله برادری و لیلا زارع آغاز کنیم.

 

به پیج اینستاگرامی «آخرین خبر» بپیوندید
instagram.com/akharinkhabar