سینما خبر، امروز در سانس بعدازظهر سینما فلسطین، اولین فیلم سینمایی «روح الله سهرابی» به نمایش درآمد که با استقبال مخاطبان روبرو شد. «خاکستر و برف» که پیش از این شایعاتی پیرامون ممیزی شدن برخی از دیالوگ‌ها و صحنه‌هایش به گوش می‌رسید، بالاخره به جشنواره رسید و هیچ یک از دست اندرکاران فیلم هم به طور رسمی در خصوص کم و کیف ممیزی این فیلم صحبتی نکردند. با این حال این فیلم در اکران امروز سینما فلسطین با استقبال غیر قابل پیش بینی مخاطبان مواجه شد. که این خود برای یک فیلم اولی، جالب و کم سابقه است.

نکته قابل توجه نمایش امروز «خاکستر و برف» این بود که اغلب تماشاگران با چشم خیس سالن سینما را ترک کردند به گونه‌ای که تأثیر فیلم بر مخاطبان کاملاً مشهود بود.

فیلم سینمایی «خاکستر و برف» به عواقب پس از جنگ می‌پردازد که در داستان آن آمده است: «احسان» پس از 25 سال به ایران باز می‌گردد تا با بهترین دوست خود برای آخرین بار تجدید دیدار کند. همین مسئله اتفاقات ناخواسته دیگری را برای او رقم می‌زند.

به نظر می‌رسد «خاکستر و برف» یکی از پدیده‌های امسال سینمای ایران باشد. «روح الله سهرابی» پیش از این فیلم، فیلم بلند «محدوده ابری» را در کارنامه خود دارد که با آن فیلم نیز موفق به حضور در جشنواره‌های مختلف خارجی شده بود.