مهر/ حامد توسلی درباره آیتم گردشگری خود در برنامه «صبح بخیر ایران» توضیح داد فصل دوم این آیتم در ۵۰ قسمت از این برنامه صبحگاهی پخش می‌شود.
حامد توسلی که یک آیتم سفر و گردشگری در برنامه «صبح بخیر ایران» دارد درباره فصل جدید این آیتم‌ها در برنامه بهخبرنگار مهر بیان کرد: فصل دوم این آیتم‌ها از مهرماه آغاز خواهد شد که در ۵۰ قسمت روی آنتن خواهد رفت.
وی اضافه کرد: هر یک از این آیتم‌ها حدود ۵ تا ۱۰ دقیقه است که شامل ۱۳ استان می‌شود و به تناوب در برنامه «صبحبخیر ایران» پخش خواهد شد.

توسلی درباره مناطقی که در این استان‌ها سراغشان رفته است، توضیح داد: اینها سفرهایی به روستاهای دورافتاده است، من جاهایی نرفتم که پیش‌تر دیده شده برعکس در گفتگو با کارشناسان و مطالعاتی که داشتم نقاطی را انتخاب کرده‌ام که بکر و دیده نشده باشد. خود من مدرس رشته گردشگری هستم و از سال ۹۱ هر سال ۲ بار یا یک بار ایران را گشته‌ام که تاکنون ۱۱ بار می‌شود.
وی درباره طول مدت هر یک از سفرهایش گفت: گاهی ۳ ماه تا ۶ ماه در سفر هستم و یک بار به ۳۱ استان در ۶ ماه سفر کردم. در طول این سفرها هم سعی کرده‌ام نقاط جذاب گردشگری را از نظر اشتغال، پوشاک، غذا و… در نظر بگیرم. فعالیت‌های زیادی در روستاها در قالب شغل انجام می‌شود که می‌توان گفت پنج هزار شغل در روستاها وجود دارد. درباره پوشاک می‌توان گفت ۳۰۰ مدل پوشاک در روستاها وجود دارد که شامل پوشش‌هایی از سنگ، صدف، پولک، چوب و… می‌شود. متاسفانه این لباس‌ها یا بسیاری از صنایع دستی در ایران به خوبی دیده نمی‌شود اما در خارج خریدار دارد.

این گردشگر اظهار کرد: من در هر سفری که رفته‌ام نمونه‌ای از این آثار و صنایع را خریداری کرده‌ام و قرار است به شکل یک موزه از آنها رونمایی کنم.

وی با اشاره به فصل دوم آیتم روستاگردی خود در برنامه صبحگاهی شبکه یک توضیح داد: این سفرها در اوج کرونا انجام شده است که البته با رعایت پروتکل‌های بهداشتی همراه بود و حتی پویش‌هایی راه انداخته بودم که برای برخی از روستاییان ماسک و الکل جمع‌آوری کردیم.

توسلی درباره تعداد افراد تیمش در این سفرها هم گفت: این سفرها فقط توسط خودم و یک همراه بود که فیلمبردار کار بود و سعی کردیم کاملاً به دور از هر گونه شلوغی سفر کنیم.

این گردشگر در پایان خبر داد که می‌خواهد خودش برنامه‌ای مستقل درباره سفر و گردشگری به تولید برساند.

به پیج اینستاگرامی «آخرین خبر» بپیوندید
instagram.com/akharinkhabar