پارسه گرد/ چی لازم دارم:
خامه 100 گرم
شکر ریزدانه 100 گرم
زرده تخم مرغ 7 عدد
چای سبز کیسه‎ای 4 عدد
آب جوش 1 پیمانه
لیمو ترش 1 عدد
گلابی ½ عدد
سیب ½ عدد
طالبی ¼ عدد
چه جوری درست میشه:
چای‎های کیسه‎ای را در یک ظرف دهان باریک کوچک ریخته، آب جوش را اضافه می‎کنیم و در آن را می‌بندیم. پس از چند بار بهم زدن 10 دقیقه کنار می‎گذاریم تا دم بکشد. چای‎های کیسه‎ای را جدا کرده و ده دقیقه دیگر کنار می‎گذاریم تا سرد شود.
با همزن دستی زرده‎های تخم‎مرغ را همراه با شکر در کاسه‎ای متوسط هم می‎زنیم تا کاملا در هم ترکیب شوند. کرم بدست آمده را در یک تابه کوچک ریخته، بر روی حرارت خیلی کم قرار می‎دهیم تا جوش بیاید. همزمان باید دائم هم بزنید تا کرم نبرد.
خامه را بر روی کرم تخم‌مرغ می‎ریزیم و با همزن دستی هم می‎زنیم تا به خوبی ترکیب شوند. در ادامه نیمی از چای سبز را با کاسترد مخلوط کرده، در یک پارچ متوسط می‎ریزیم و کف روی آن را جدا می‎کنیم.
سطح یک سینی فر را با حوله کاغذی می‎پوشانیم. تعداد 8 عدد فنجان چای یا رمکین (ظرف سرامیکی) را داخل سینی گذاشته و مخلوط خامه را بین فنجان‎ها قسمت می‎کنیم. سپس آنقدر آب جوش به سینی فر اضافه می‎کنیم که تا نیمه فنجان‎ها را به خوبی در برگیرد.
فر را از قبل با دمای 150 درجه سانتیگراد گرم می‎کنیم.
تابه را به مدت 40 دقیقه در فر قرار می‎دهیم تا کاسترد به خوبی خود را بگیرد. بعد از آن فنجان‎ها را خارج کرده و کنار می‎گذاریم تا کمی سرد شوند.
پس از آن فنجان‎ها را با سلفون پوشانده و به مدت 4 ساعت در یخچال نگه می‎داریم تا کاملا سرد شوند.
در این بین با استفاده از پوست کن لایه‎ای نازک از پوست نیمی از لیمو ترش را جدا می‎کنیم. لیمو را از وسط برش داده و آبش را می‎گیریم.
پوست لیمو را در کنار آب لیمو، باقی‎مانده چای سبز و شکر اضافه در یک تابه کوچک ریخته و بر روی حرارت ملایم اجاق بهم می‎زنیم تا جایی که شکر کاملا حل شود.
پس از به جوش آمدن مایع، شعله را کاهش داده و 2 دقیقه آهسته می‎جوشانیم و بعد ظرف را کنار می‎گذاریم تا سرد شود.
گلابی، سیب و طالبی (خربزه) را پوست می‎گیریم. دانه‎هایش را جدا کرده و ریز خرد می‎کنیم. (بهتر است از هر دو سیب قرمز و زرد استفاده کنیم.)
شربت بدست آمده را در یک کاسه متوسط با گلابی، سیب و طالبی (یا هرمیوه‌ای که دوست دارید) که پوست کنده، هسته گرفته و ریز خرد شده‌اند ترکیب می‎کنیم.
شربت بدست آمده و میوه‌ها را با قاشق روی کاسترد می‌ریزیم و سرو می‌کنیم.