وب سایت دکتر کرمانی/ ناگت را بیشتر با نام ناسالم شناخته‌ایم و دلیلش هم انواع آماده و بسته بندی شده‌ی آن است. ناگت را خودتان در خانه و آن هم با سبزیجات می‌‌توانید آماده کنید. این غذا به دلیل شکل جذابی که دارد به راحتی توسط کودکان پذیرفته می شود.
چی لازم دارم:
۲ عدد سیب زمینی بزرگ ( ۶۰۰ گرم )، پوست کنده و قطعه قطعه شده
۱ قاشق چای خوری روغن زیتون
یک دوم پیاز، به خوبی خرد شده باشد
۱ عدد کدو سبز متوسط، رنده شده
یک عدد هویج متوسط، پوست کنده و رنده شده
یک سوم فنجان پنیر کم چرب رنده شده
یک عدد تخم مرغ
یک قاشق غذا خوری شیر کم چرب
یک فنجان پودر سوخاری
اسپری پخت و یا مقداری روغن
سس تند برای سرو کردن
چطور بپزم:
۱. فر را تا دمای ۲۲۰ یا ۲۰۰ درجه سانتی گراد گرم کنید، کف یک سینی بزرگ پخت را با کاغذ پخت بپوشانید.
۲. سیب زمینی ها را در قابلمه آب جوش به مدت ۱۰ دقیقه یا تا زمانی که نرم شوند بپزید. سپس آبشان را بکشید، پوره شان کنید و کنار بگذاریدشان تا به مدت ۵ دقیقه خنک شوند.
۳. در همین حال، روغن را در یک ماهی تابه روی شعله متوسط گرم کنید. پیازها را اضافه کنید، به مدت ۲ تا ۳ دقیقه یا تا زمانی که نرم شوند سرخشان کنید.
۴. کدو سبز ها را فشار دهید تا آبی که دارند تخلیه شود. کدو سبز، هویج، پنیر و پیاز را در یک کاسه ترکیب کنید. سیب زمینی های پوره شده را اضافه کنید، رویشان نمک و فلفل بریزید، خوب بهم بزنید تا ترکیب شوند.
۵. شیر و تخم مرغ را در یک کاسه کوچک خوب با هم بهم بزنید. یک قاشق غذا خوری از ترکیب تخم مرغ را به ترکیب سیب زمینی اضافه کنید، سپس خوب بهم بزنید تا میکس شوند.
۶. پودر سوخاری را در یک ظرف قرار دهید، از ترکیبی که درست کردید ۳۰ عدد ناگت درست کنید ( به صورت رول ). ناگت ها را یک به یک ابتدا در باقی مانده ی ترکیب تخم مرغی که درست کردید بخوابانید، سپس در پودر سوخاری بخوابانید ودر نهایت روی سینی که از قبل آماده کردید قرار دهید.
۷. با اسپری پخت و یا مقداری روغن کمی روی ناگت ها بریزید. ناگت ها را ۱۵ تا ۲۰ دقیقه و یا تازمانی که طلایی شوند بپزید. در آخر به همراه سس تند سرو کنید.
اطلاعات تغذیه‌ای:
مواد گفته شده در این دستور غذایی برای آماده کردن ۳۰ عدد ناگت است.
اطلاعاتی که در ادامه می آید مربوط به یک عدد ناگت می‌باشد.
کالری: ۱۵۸
مقدار کلی چربی: ۱.۰۰ گرم
مقدار کلی کربوهیدرات: ۵.۰۰ گرم
مقدار کربوهیدرات از قند: ۱.۰۰ گرم
پروتئین: ۲.۰۰ گرم
سدیم: ۴۰.۳۳ میلی گرم
فیبر: ۱.۰۰ گرم
کلسترول: ۸.۰۰ میلی گرم