فوت و فن/ برای تهیه این غذا باید از خمیر پای استفاده کنید اما اگر موجود نبود، می‌توانید از خمیرهای آماده پیراشکی نیز استفاده کنید. سس باربیکیو نیز در فروشگاه‌ها موجود است.
چی لازم دارم:
تعداد: ۱۲ عدد
زمان تهیه: ۴۰ دقیقه
زمان پخت: ۲۵ دقیقه
مواد لازم
خمیر آماده پای
¾ پیمانه فلفل دلمه‌ای سبز
نصف پیمانه پیاز کوچک خرد شده
یک قاشق غذاخوری روغن گیاهی
۵ پیمانه گوشت چرخ‌کرده یا مرغ
نصف پیمانه سس باربیکیو
یک پیمانه پنیر چدار رنده شده
شیر
سس باربیکیو گرم
چطور بپزم:
۱- فر را با دمای ۳۷۵ درجه فارنهایت گرم کنید. خمیر آماده پای را در دمای اتاق قرار دهید تا نرم شود. سپس آن را به دو نیم تقسیم کنید. روی سطح صاف آرد بپاشید و با دست خمیر را روی آن باز کنید. سپس با وردنه آن را پهن کنید و با قالب، دایره‌های یک اندازه از آن در بیاورید. اضافه خمیر را جمع و دوباره این مراحل را تکرار کنید تا همه خمیر را به شکل دایره برش دهید.
۲- برای تهیه مواد میانی، در یک تابه متوسط، فلفل دلمه‌ای و پیاز را داخل روغن داغ تفت دهید تا سبک شوند. سپس گوشت چرخ‌کرده را اضافه کنید و هم بزنید. پس از نغییر رنگ گوشت، سس باربیکیو را اضافه کنید.
۳- برای هر پاستی، دو قاشق غذاخوری از مخلوط گوشت را در مرکز دایره‌ها قرار دهید. روی آنها یک قاشق غذاخوری سرخالی پنیر چدار بریزید. لبه‌های خمیر را شیر مرطوب کنید. دایره را از وسط تا کنید و با انگشت لبه‌ها را فشار دهید تا به هم بچسبند. روی خمیر دو برش کوچک ایجاد کنید تا بخار آن خارج شود. لبه‌های آن را نیز با چنگال سوراخ کنید تا شکل بگیرد. روی آنها با قلم‌مو کمی شیر بمالید. همه پاستی‌ها را داخل سینی فر که از قبل چرب کرده‌اید بچینید
۴- آنها را به مدت ۲۰ تا ۲۵ دقیقه در فر قرار دهید تا سطح پاستی‌ها طلایی شود. آنها را پس از اینکه ۵ دقیقه خنک شدند، با سس گرم باربیکیو سرو کنید.

ارزش غذایی:
کالری: ۳۴۸
چربی: ۲۰ گرم
کلسترول: ۳۸ میلی‌گرم
کربوهیدرات: ۳۱ گرم
فیبر: ۱ گرم
قند: ۸ گرم
پروتئین: ۱۱ گرم
سدیم: ۵۸۶ میلی‌گرم
پتاسیم: ۲۰۹ میلی‌گرم
کلسیم: ۹۱ میلی‌گرم
آهن: ۲ میلی‌گرم
همراهان عزیز، آخرین خبر را بر روی بسترهای زیر دنبال کنید:
آخرین خبر در ویسپی
http://wispi.me/channel/akharinkhabar
آخرین خبر در سروش
http://sapp.ir/akharinkhabar
آخرین خبر در گپ
https://gap.im/akharinkhabar