برترین ها/ اگر از آن دسته از افراد هستید که دوست دارید روی اغلب پلوهای مخلوط‌تان یک تخم مرغ نیمرو شده هم بریزید، برایتان یک پیشنهاد ویژه داریم. این بار تخم‌مرغ را آبپز کرده و قاطی پلو را با تخم مرغ آبپز میل کنید.
چی لازم دارم:
3-2 عدد سینه مرغ
2 حبه سیر خردشده
1 عدد زنجبیل تازه کوچک ریز (خرد شود)
2 ق س آب‌لیموی تازه
2 ق س روغن‌زیتون
به میزان لازم نمک و فلفل
2 /1 ق چ پودر فلفل پاپریکا
500 میلی‌لیتر آب
3 پیمانه برنج
4 عدد تخم‌مرغ
40 گرم کره
2 /1 پیمانه نخودفرنگی پخته
2 عدد پیاز خردشده
1 ق چ پودر کاری
3 ق س جعفری خردشده
چطور بپزم:
1. مرغ را به‌صورت تکه‌های کوچک خردکنید. در یک ظرف سیر، زنجبیل، روغن زیتون، پودر فلفل پاپریکا، نیمی از کره و یک قاشق آب‌لیمو را بریزید و باهم مخلوط‌کنید.حالا تکه‌های مرغ را داخل کاسه قرار داده و به مواد آغشته کنید و ظرف را به مدت 30 دقیقه داخل یخچال قرار دهید، سپس مرغ را همراه با مواد داخل ظرف، داخل یک قابلمه بریزید. آب و مقداری نمک هم اضافه کنید و قابلمه را روی حرارت قرار دهید و صبر کنید تا مرغ بپزد.
2. حالا پیازها را با کره تفت دهید تا طلایی شوند، سپس پودر کاری، جعفری خردشده، بقیه آب‌لیمو، نخودفرنگی و به میزان لازم نمک و فلفل را اضافه کرده، مواد را باهم تفت دهید. در انتها تکه‌های مرغ پخته را هم اضافه کنید.
3. برنج را داخل آب جوش بریزید و وقتی آماده شد آن را آبکشی کنید. ته‌دیگ دلخواهتان را داخل قابلمه یا تابه قرار دهید، مواد را لابه‌لای برنج داخل قابلمه بریزید و کناری بگذارید.حالا تخم‌مرغ‌ها را آب پز کرده و به صورت حلقه ای خرد کنید. حلقه های تخم مرغ پخته را روی برنج قرار دهید سپس برنج را دم کنید بعد از اینکه پلو دم کشید، .برنج را داخل ظرف دلخواه بریزیدو بعد از تزیین با حلقه های تخم مرغ ،سرو کنید.همراهان عزیز، آخرین خبر را بر روی بسترهای زیر دنبال کنید:
آخرین خبر در ویسپی
http://wispi.me/channel/akharinkhabar
آخرین خبر در سروش
http://sapp.ir/akharinkhabar
آخرین خبر در گپ
https://gap.im/akharinkhabar