ایران کوک/ رولت قلبی فانتزی
رولت خامه ای، شیرینی آشنایی برای همه ماست. اما در تهیه هر غذایی می توان خلاقیت به خرج داد. رولت قلبی از نظر طعم و ماهیت تفاوت خاصی با رولت های دیگر ندارد. اما ظاهر زیبای رولت قلبی است که آن را از دیگر رولت ها متمایز کرده است. این شیرینی هیجان انگیز و خوشمزه را می توانید به عزیزانتان تقدیم کنید.
چی لازم دارم:
پودر کیک وانیلی یا ردولوت 2 بسته
مواد لازم پودر کیک طبق دستور روی بسته
رنگ خوراکی صورتی به مقدار کافی
پودر قند (برای پاشیدن روی سطح) به مقدار کافی
سفیده تخم مرغ 1 عدد
شکر 2 قاشق غذاخوری
آرد سفید 1/3 پیمانه
کره 20 گرم
پودر کاکائو (دلخواه) 2 قاشق چایخوری
چه جوری درست میشه:
برای تهیه طرح قلبی روی رولت، احتیاج به الگوی قلبی دارید. الگو شامل کاغذی است که روی آن طرح قلب تکرار شده است و می توانید آن را از اینجا دانلود و پرینت کنید. بعد از پرینت گرفتن از الگو، آن را روی یک سینی فر قرار دهید و روی آن را با کاغذ روغنی بپوشانید. بهتر است لبه های کاغذ الگو و کاغذ روغنی را به سینی بچسبانید تا موقع کار حرکت نکنند.
در یک کاسه کوچک، سفیده تخم مرغ، شکر، آرد و کاکائو (اگر میخواهید قلب ها قهوه ای رنگ باشند) را خوب با هم مخلوط کنید. سپس کره را اضافه کنید و هم بزنید تا مخلوط کاملاً نرم شود. اگر میخواهید به جای کاکائو از رنگ خوراکی استفاده کنید، در این مرحله رنگ خوراکی را با خمیر مخلوط کنید تا به رنگ دلخواه شما درآید.
خمیر را داخل قیف متصل به ماسوره گرد کوچک بریزید و با استفاده از قیف، طرح قلب ها را که از زیر کاغذ روغنی مشخص است روی سینی بکشید. حال سینی را داخل یخچال بگذارید تا قلب ها سخت و آماده مصرف شوند (حداقل ۱۵ دقیقه).


همراهان عزیز، آخرین خبر را بر روی بسترهای زیر دنبال کنید:
آخرین خبر در تلگرام
https://t.me/akharinkhabar
آخرین خبر در ویسپی
http://wispi.me/channel/akharinkhabar
آخرین خبر در سروش
http://sapp.ir/akharinkhabar
آخرین خبر در گپ
https://gap.im/akharinkhabar