ایران کوک/ کدو سبز قایقی با گوشت چرخکرده، خواص و رنگ زیبای کدو سبز را با انچلادای گوشت خوش طعم ترکیب میکند و یک غذای جدید و بی نقص را برای شما فراهم میکند که همه عاشقش خواهند شد. تهیه کدو سبز قایقی با گوشت چرخکرده آسان است و کمی بیشتر از نیم ساعت طول میکشد. اما از همه جالبتر این که کالری خیلی کم و خواص بسیار زیادی برای سلامتی شما دارد. پس از این قایق های خوش آب و رنگ غافل نشوید و حتماً آنها را امتحان کنید.
چی لازم دارم (4 تا 6 نفر):
روغن زیتون 1 قاشق غذاخوری
پیاز قرمز خرد شده 1/2 پیمانه
گوشت چرخکرده کم چرب 450 گرم
سیر رنده شده 2 حبه
فلفل قرمز 1 قاشق چایخوری
زیره سبز 1 قاشق چایخوری
نمک به مقدار کافی
کدو سبز 3 عدد
سس انچلادا 1 و 1/2 پیمانه
پنیر چدار رنده شده 1/2 پیمانه
جعفری خرد شده 1/4 پیمانه
چطور بپزم:
تابه ای را روی شعله متوسط قرار دهید تا داغ شود. روغن زیتون برتر و پیاز خرد شده را داخل آن بریزید. 2-3 دقیقه پیاز را تفت بدهید تا نرم و کم رنگ شود. سپس گوشت چرخکرده را به آن اضافه کنید. به تفت دادن ادامه دهید تا رنگ صورتی گوشت کاملاً به قهوه ای تبدیل شود. همزمان، مرتب تکه های گوشت را از هم باز کنید. سیر رنده شده، فلفل قرمز، زیره سبز برتر و نمک را اضافه کنید و هم بزنید تا مخلوط شوند.
کدو سبزها را به صورت طولی از وسط نصف کنید و داخل آنها را به کمک قاشقی خارج کنید تا به شکل قایقی در بیایند. ظرف مورد نظر (مناسب فر) را آماده کنید و کدو سبزها را داخل آن بچینید. مخلوط گوشت را با قاشق داخل کدوسبزهای قایقی بریزید.
سس انچلادا را روی کدو سبزها بریزید (اگر سس شما غلیظ است آن را با کمی آب رقیق کنید تا راحت ریخته شود). در آخر پنیر چدار رنده شده را روی کدوها بریزید و روی ظرف را با فویل آلومینیومی بپوشانید. 20 دقیقه آن را رد فر قرار دهید تا کدوها پخته شوند. سپس فویل را از روی ظرف بردارید و 5 دقیقه دیگر هم آن را در فر قرار دهید.
روی کدو سبز قایقی با گوشت چرخکرده جعفری خرد شده بریزید. برای طعم و رنگ بیشتر میتوانید کدوسبزها را با گوجه، پیازچه و آووکادو هم تزیین کنید.
نکته: برای تهیه سس انچلادا، 1 پیمانه سس گوجه معمولی را با نصف قاشق چایخوری پودر سیر، 1 قاشق چایخوری ریحان خشک شده، 1 قاشق چایخوری تخم گشنیز، 1 قاشق چایخوری زیره سبز، 2-3 قاشق چایخوری پودر چیلی و کمی نمک و فلفل مخلوط نمایید.
همراهان عزیز، آخرین خبر را بر روی بسترهای زیر دنبال کنید:
آخرین خبر در تلگرام
https://t.me/akharinkhabar
آخرین خبر در ویسپی
http://wispi.me/channel/akharinkhabar
آخرین خبر در سروش
http://sapp.ir/akharinkhabar
آخرین خبر در گپ
https://gap.im/akharinkhabar