مجله سیب سبز/ یک کوکو با سه مزه مختلف. اگر طرفدار کوکو هستید برای‌تان دستور پخت یک کوکوی ویژه داریم. این مدل کوکو برای مهمانی‌های رسمی انتخاب خوبی است.
چی لازم دارم:
600 گرم سبزی کوکوی خردشده ریز
5 عدد تخم‌مرغ
1 ق م پودر سیر
1 ق س مغز گردوی چرخ شده
1 ق س مغز بادام زمینی خرد شده
1 ق چ بیکینگ پودر
2 ق س روغن مایع
1 ق م زردچوبه
1 ق م فلفل
نمک به مقدار لازم
مواد لازم برای لایه میانی
250 گرم گوشت چرخ شده
1 عدد پیاز بزرگ (خلالی شود)
1 ق س رب گوجه فرنگی
2 ق س گردو چرخ شده
2 عدد گوجه فرنگی متوسط
1 عدد فلفل تند تازه
1 ق م زردچوبه
نمک به مقدار لازم
3 ق س روغن
100 گرم پنیر پیتزای رنده شده
1 ق م پودر سیر
مواد لازم برای لایه سوم (کوکوی سیب‌زمینی)
500 گرم سیب زمینی (پخته و رنده شود)
4 عدد تخم‌مرغ
3 ق س زعفران آب کرده
1 ق چ بیکینگ پودر
نمک به مقدار لازم
2/1 پیمانه شیر
2 ق س روغن
مقداری مغز گردو یا خلال بادام برای تزیین
کره مقداری
چطور بپزم:

1. پیاز خلالی خرد شده را در تابه‌ای در روغن تفت دهید. گوشت را هم افزوده و با مقداری نمک و زردچوبه مواد را تفت دهید. پودر سیر را هم اضافه کنید.حالا فلفل تند را ریز خرد کنید و به مواد داخل تابه بیفزایید. گوجه فرنگی را هم ریز خرد کنید و داخل تابه بریزید. مغز گردوی چرخ شده و رب‌گوجه فرنگی را هم ریخته و خوب هم بزنید. نصف لیوان آب به مواد داخل تابه اضافه کرده و در آن را بگذارید.
2. مواد گوشتی (لایه میانی کوکو) باید آنقدر بجوشد تا گوشت بپزد و آب آن به کلی بخار شود. حالا مواد را پهن کرده و یک‌سوم از پنیر پیتزای رنده‌شده را روی گوشت بریزید و حرارت را خاموش کنید.
3. 5 عدد تخم‌مرغ مربوط به کوکوسبزی را در کاسه‌ای با چنگال آنقدر هم بزنید تا کف کند. سبزی کوکو را به آنها افزوده و پودر سیر، نمک، فلفل و زردچوبه را هم اضافه کنید و باز خوب هم بزنید. بیکینگ پودر، گردو و بادام‌زمینی چرخ شده را هم به کاسه محتوی کوکوسبزی اضافه کرده و مواد را با هم مخلوط کنید. در آخر روغن مایع را هم بیفزایید و هم بزنید.
4. ظرف یا قالب گودی انتخاب کنید که با جنس چدن یا تفلون باشد که بتوانید در آخر کوکوها را به راحتی از قالب درآورید. حالا مایه کوکوسبزی را در قالب ریخته پهن کنید. ظرفتان را روی حرارت اجاق گاز بگذارید تا مایه کوکو خودش را بگیرد. لازم نیست مایه برشته شود فقط کافی است تخم مرغ‌ها سفت شوند.
5. وقتی مایه کوکوسبزی سفت و جمع شد، نوبت ریختن مایه میانی (لایه گوشت) است. آن را روی کوکوسبزی ریخته و با پشت قاشق صاف کنید. بقیه پنیر پیتزا را روی مواد ریخته و سطح گوشت را با آن بپوشانید.
6. برای درست کردن مایه کوکوسیب‌زمینی (لایه سوم)، سیب‌زمینی‌های پخته و رنده شده را در کاسه‌ای بزرگ ریخته و شیر ، نمک و زعفران آب کرده را به آن اضافه کنید و هم بزنید. سپس تخم‌مرغ‌ها را شکسته و با بیکینگ پودر و روغن به مواد اضافه کنید. حالا خوب مواد را با هم ترکیب کنید تا مایه کوکو یکدست شود.
7. مایه کوکوسیب‌زمینی را روی پنیر پیتزای لایه دوم ریخته و مواد را با پشت قاشق صاف کنید تا سطحی یکدست و لایه‌ای یکنواخت داشته باشید. در قسمت‌هایی از این لایه خلال بادام یا مغز گردو بگذارید و ظرف را مجددا در فر بگذارید.
8. حدود 45 تا 50 دقیقه صبر کنید تا همه لایه‌ها خوب پخته شوند. بعد از پخت می‌توانید ظرف را از فر درآورده و روی لایه آخر را مقداری کره بمالید و حرارت بالای فر (گریل) را روشن کنید. ظرف را در فر به مدت 5 دقیقه دیگر بگذارید تا روی آن طلایی شود.