جام نیوز/ برای 6تا8 نفر چی لازم دارم:
500 گرم سیب زمینی
1 پیمانه دانه ذرت
1 پیمانه نخود فرنگی
2/1 پیمانه شیر
به میزان لازم کره
مقداری نمک و فلفل
3 ق س سس مایونز
3 عدد هویج متوسط

چطوری درست کنم:
1. سیب زمینی ها را آبـپز کـنید بعد آنها را در آبکش بریزید و از روی آنها آب سرد رد کنید. بعد از خنک شدن، پوست سیب زمینی ها را جدا کرده ، آنها را با رنده ریز رنده کنید.

2. هویج ها را بشویید، پوست بگیرید و آبپز کنید. بعد از پخت، نگینی خرد کنید. دانه های ذرت و نخود فرنگی را جدا از هم در قابلمه ای با آب بپزید و بعد کناری بگذارید.

3. به سیب زمینی رنده شده، شیر، کره و نیمی از مایونز را اضافه کنید و دائم هم بزنید تا به شکل پوره ای یکدست درآید. نمک و کمی فلفل اضافه کنید تا پوره سیب زمینی مزه دار شود.

4. قالب را آماده کنید و داخل و کف آن را با کیسه فریزر بپوشانید. مقداری پوره در قالب روی کیسه فریزر بریزید تا همه جای دیواره و کف قالب به اندازه یک سانتی متر از پوره پوشیده شود.

5. داخل پوره را که در واقع وسط کیک می شود، با سبزیجات پخته (هویج، ذرت و نخود) پر کنید. روی آنها را صاف کنید. بقیه پوره را روی سبزیجات بریزید و پهن و یکدست کنید تا روی آنها را بپوشاند.

6. روی غذا را بپوشانید و به مدت یک ساعت ظرف را در یخچال بگذارید تا خنک شود. بعد از این مدت با کمک کیسه فریزر کیک را از قالب درآورید و در ظرف مورد نظر برگردانید. بقیه مایونز را روی کیک بریزید.همراهان عزیز، آخرین خبر را بر روی بسترهای زیر دنبال کنید:
آخرین خبر در سروش
http://sapp.ir/akharinkhabar
آخرین خبر در ایتا
https://eitaa.com/joinchat/88211456C878f9966e5
آخرین خبر در بله
https://bale.ai/invite/#/join/MTIwZmMyZT
آخرین خبر در گپ
https://gap.im/akharinkhabar