آخرین خبر/ این غذا ترکیبی از گوشت و سبزیجات است بنابراین وعده کاملی به شمار می آید. شما می توانید این غذا را با برنج سرو نمایید. پولنتا غذایی است که در ایتالیا مانند برنج در کشور ما مرسوم بوده و معمولاً به همراه غذاهای گوشتی سرو می گردد. این غذای خوشمزه را می توانید در میهمانی های رسمی نیز سرو نمایید.
مواد لازم:
گوجه فرنگی خرد شده ٤٢٠گرم
سرکه ½ پیمانه
آب گوشت ½1 پیمانه
جعفری تازۀ ساتوری شده ¼ پیمانه
ران بره ٤عدد
هویج ریز خردشده ٢عدد
کرفس خردشده ٢عدد
سیر ریز خردشده ٢حبه + 1 حبه درشت
پیاز ریز خردشده ١ عدد کوچک
روغن زیتون ٣ قاشق غذاخوری
رندۀ پوست لیمو ١ و ½ قاشق غذاخوری
نمک و فلفل به میزان لازم
طرز تهیه:
ران‌ها را با نمک و فلفل مزه‮دار می‮کنیم.
روغن زیتون را داخل یک تابۀ مناسب می‮ریزیم و آن را روی حرارت می‮گذاریم و سپس ران‌ بره را یک به یک در آن کمی سرخ می‮کنیم تا تمام گوشت‌های آن طلائی شود. آنها را از روغن خارج کرده و کنار می‮گذاریم.
پیاز، کرفس و هویج را داخل تابۀ داغ می‮ریزیم و زیر و رو می‮کنیم تا کمی پخته و نرم شوند. سپس 2 حبه سیر را به آنها اضافه می‮کنیم. یکی دو دقیقه آنها را تفت می‮دهیم و سپس سرکه را همراه با نصف پیمانه از آب گوشت به آنها اضافه می‮کنیم. آنقدر تابه روی حرارت می‮ماند تا میزان آب گوشت و سرکه نصف شود.
در آخر گوجه فرنگی، بقیه آب گوشت و جعفری را به سبزیجات اضافه کرده و می‮گذاریم تا به جوش آیند. پس از چند جوش، کمی از آن می‮چشیم و در صورت نیاز مقداری نمک و فلفل به آن اضافه می‮کنیم.
ران ها را در یک ظرف مناسب گذاشته و مخلوط درون تابه را یکجا به آن اضافه می‌کنیم.
در قابلمه را می‌بندیم و روی شعله متوسط گاز قرار می‌دهیم تا آب گوشت بجوشد سپس شعله را کم کرده برای 2 تا 3 ساعت اجازه می‌دهیم با حرارت کم بپزد طوریکه در نهایت تمام گوشت از استخوان‌ها جدا شده و بافت نرمی داشته باشد.
برای تزیین روی غذا، جعفری،1 عدد سیر و رنده ی پوست لیمو را با هم ساتوری می‮کنیم تا مخلوط و یکدست شوند.
یک ملاقه از پولنتا را در هر بشقاب می‮ریزیم. روی هر یک از آنها یکی از ران‌ها را گذاشته و مقداری از سس آن را روی گوشت می‮ریزیم.
سیر, جعفری و رنده پوست لیمو را روی هر یک پخش کرده و سرو می‮کنیم.همراهان عزیز، آخرین خبر را بر روی بسترهای زیر دنبال کنید:
آخرین خبر در سروش
http://sapp.ir/akharinkhabar
آخرین خبر در ایتا
https://eitaa.com/joinchat/88211456C878f9966e5
آخرین خبر در بله
https://bale.ai/invite/#/join/MTIwZmMyZT
آخرین خبر در گپ
https://gap.im/akharinkhabar