ایران کوک/ شیرینی گردویی هلالی ساده تر از آنچه تصورش را میکنید تهیه میشود. فقط احتیاج به 5 ماده اولیه ساده دارد که احتمالاً همین الان در خانه شما پیدا میشود. برای تهیه خمیر حتی استفاده از همزن برقی هم ضرورت ندارد. میتوانید از همزن دستی استفاده کنید و مواد را با دست به شکل حلالی در بیاورید. در ضمن خمیر را میتوان از چند روز یا حتی چند ماه قبل هم تهیه کرد به این ترتیب شیرینی گردویی هلالی نرم و خوشمزه در کمتر از 20 دقیقه آماده میشود.
مواد لازم برای 24 عدد:
آرد سفید 1 پیمانه
گردو 1/2 پیمانه
پودر قند 1/3 پیمانه + مقداری برای تزیین
کره 50 گرم
پودر وانیل 1/8 قاشق چایخوری

طرز تهیه:
 ابتدا فر را با دمای 150 درجه سانتیگراد روشن کنید و اجازه بدهید گرم شود. روی یک سینی فر نیز کاغذ روغنی بکشید و آن را کنار بگذارید.
گردو را داخل غذا ساز یا آسیاب بریزید و بزنید تا کاملا پودر شود. حال پودر گردو را به کاسه ای منتقل کنید. بگذارید کره به دمای اتاق برسد. سپس آن را همراه با آرد، پودر قند و وانیل به گردو اضافه کنید. مواد را با همزن با هم مخلوط کنید. در آخر خمیر را با دست به شکل گلوله ای در بیاورید.
به اندازه یک قاشق چایخوری از خمیر را بردارید و آن را به شکل لوله کوچکی در بیاورید. سپس دو طرف آن را کمی خم کنید تا به شکل هلالی در بیاید. حلال فرم گرفته را روی سینی فر آماده شده قرار دهید. این کار را برای خمیر باقیمانده هم تکرار کنید.
سینی را 15-20 دقیقه در فر قرار دهید. شیرینی باید هنوز سفید و کمی نرم باشد. اجازه ندهید قهوه ای رنگ شوند. چون در این صورت شیرینی خشک خواهد شد. بلافاصله بعد از خارج کردن از فر، روی شیرینی گردویی هلالی پودر قند بپاشید و بگذارید کاملاً خنک شود.
نکته: میتوانید خمیر شیرینی را از قبل تهیه کنید. این خمیر را میتوان تا 6 ماه در فریزر نگه داشت.
حاضر است در : 30 دقیقه
همراهان عزیز، آخرین خبر را بر روی بسترهای زیر دنبال کنید:
آخرین خبر در سروش
http://sapp.ir/akharinkhabar
آخرین خبر در ایتا
https://eitaa.com/joinchat/88211456C878f9966e5
آخرین خبر در بله
https://bale.ai/invite/#/join/MTIwZmMyZT
آخرین خبر در گپ
https://gap.im/akharinkhabar