منودلیار/ پیتزا محبت یا قلبی شکل، پیتزایی است که می توانی هر آنچه از مهر و محبت را که دلت می خواهد در آن بریزی و در نهایت این عشق را به شکل یک قلب به خود و عزیزانت هدیه دهی.
ما امروز من به تو یک عشق سالم هدیه می کنم. قلبی بدون سوسیس و کالباس.
پیتزایی که قرار است با هم آن را درست کنیم نسخه پیشرفته و ایرانی شده پیتزا مارگاریتا است. از آنجا که ما غذاهای متشکل از سبزیجات و بدون گوشت را غذا نمی دانیم، به همین دلیل از این به بعد می توانیم مارگاریتا ایرانی را به عنوان عضو رسمی خانواده پیتزاها بپذیریم.
چی لازم دارم:
۱ عدد سینه مرغ (یا ۴ عدد فیله)
۱ عدد گوجه فرنگی بزرگ و رسیده
۱ دسته کوچک برگ ریحان تازه
۲ عدد نان پیتزا قلبی شکل
۵۰ گرم کره
۴ قاشق آرد سفید
۱ لیوان شیر
۶ حلقه پنیر موتزارلا تازه یا نصف بسته پنیر پیتزا
ادویه: پودر سیر، پودر کاری، پاپریکا دودی، زردچوبه، نمک و فلفل سیاه به اندازه ای که دوست داری
چطور بپزم:
ابتدا سینه یا فیله مرغ را بدون آنکه بپزی به صورت مکعب یا نواری شکل تکه تکه کن. ادویه هایی را که داشتیم با هم ترکیب و مرغ ها را به آن آغشته کن بعد بگذار بماند تا ماهیتابه گرم شود. ماهیتابه را با کمی روغن چرب کن و هنگامی که گرم شد تکه های مرغ را داخل آن ریخته و کمی تفت بده. در عرض چند دقیقه می پزد. همین که مرغ ها سفید شدند و داخل شان هم پخت آماده است چون باید آبدار باشند و سرخ نشوند.
حالا سس بشامل را در ظرف کوچکی درست می کنیم. ابتدا باید آرد را با کمی کره تفت دهیم و شیر سرد را به آن اضافه کنیم. من برای اینکه آرد گلوله نشود ابتدا آرد را بدون کره حرارت می دهم و سپس کره و روغن را به میزانی اضافه می کنم که ترکیبش با آرد باعث انسجام و حالت خمیری شکل آرد نشود. بعد هم شیر را در دو مرحله اضافه می کنم. ابتدا مقداری که مخلوطش با آرد غلظت سس را بدهد تا آرد گلوله نشود و سپس مابقی شیر را در آن می ریزم. سس بشامل در یک لحظه غلیظ می شود پس باید مدام آن را هم بزنی تا سفت نشود. کمی که غلظت گرفت سس آماده است. نیازی به سفت شدن آن نیست.
حالا نان های قلبی شکل را که می توانی به صورت آماده و با طعم های مختلف از فروشگاه های نان فانتزی تهیه کنی و یا خمیر پیتزا را خودت آماده کنی و به وسیله یک عدد کاتر مخصوص پیتزا آن را به شکل قلب برش بزنی. دو قاشق از سس سفید را روی هر کدام از نان ها ریخته، گوجه فرنگی را به حلقه های باریک برش زده و کمی روی آن نمک می پاشی. سپس گوجه ها را روی سس چیده و تکه های مرغ را به همراه چند عدد برگ ریحان (ریحان اصلی برای بعد از پخت است) روی نان پخش می کنی. روی آن کمی از سس بشامل بریز و تکه های پنیر موتزارلا تازه یا پنیر پیتزا رنده شده را روی سطح مواد پخش کن. پیتزا را داخل فر با ۱۸۰ درجه سانتی گراد که از قبل روشن کرده ای تا گرم شود، قرار بده تا زمانی که روی آن طلایی شود. وقتی پیتزا آماده شد روی آن برگ ریحان تازه قرار بده.
جایگزین: از گوجه گیلاسی نصف شده هم می توانی استفاده کنی و به جای سس بشامل از سس کچاپ.
پیتزایی پر از عشق تقدیم تو، نوش جان.


ما را در کانال «آخرین خبر» دنبال کنید