منودلیار/ در این مطلب می‌ خواهم دستور پخت کیک جادوی سیاه این کیک شکلاتی فوق العاده هیجان انگیز را با تو در میان بگذارم. مطمئن هستم که عاشقش می‌ شوی خصوصاً اگر کیک‌ های شکلاتی را دوست داری. البته طعم شکلاتی آن قدر به اندازه است که همه را افسون خود می‌ کند.
چی لازم دارم (برای ۲۴ نفر):
یک و سه چهارم پیمانه آرد سفید
۲ فنجان شکر سفید
سه چهارم فنجان پودر کاکائو تلخ
۲ قاشق چای خوری جوش شیرین
۱ قاشق چای خوری بیکینگ پودر
۱ قاشق چای خوری نمک
۲ عدد تخم مرغ
۱ فنجان قهوه دم کرده غلیظ
۱ فنجان دوغ کره (باترمیلک – buttermilk)
یک دوم فنجان روغن گیاهی
۱ قاشق چای خوری پودر وانیل
چطور بپزم:
فر را از قبل روشن کن و روی ۳۵۰ درجه فارنهایت (۱۷۵ درجه سانتی گراد) قرار بده. دو قالب ۲۰ سانتی متری را آماده کن. به آن آرد بپاش و یا با روغن چرب کن.
مواد پودری شامل آرد، پودر کاکائو، شکر، جوش شیرین، بیکینگ پودر، نمک و پودر وانیل را در یک ظرف بزرگ بریز و حداقل سه بار الک کن.
تخم مرغ، قهوه، باترمیلک و روغن را اضافه کن و با همزن به مدت حدود ۲ دقیقه با سرعت متوسط به هم بزن تا خمیر کیک کاملاً یکدست شود. سپس خمیر را در قالب بریز.
قالب‌ ها را در فر در درجه ۳۵۰ درجه فارنهایت (۱۷۵ درجه سانتی گراد) به مدت ۳۰ تا ۴۰ دقیقه قرار بده تا زمانی که خلال دندان که به وسط کیک می‌ زنی تمیز بیرون بیاید. یادت باشد تا حداقل ۲۰ دقیقه اول پخت در فر را باز نکنی چرا که پف کیک می‌خوابد. پس از این که قالب‌ ها را از فر خارج کردی بگذار کیک‌ ها برای حدود ۱۰ دقیقه در قالب خنک شود. سپس می‌ توانی کیک‌ ها را قالب خارج کنی و روی توری قرار بدهی تا کاملاً خنک شود تا بتوانی روی آن را با سلیقه خودت هر طور که می‌ خواهی تزیین کنی و بین آن‌ ها را باب میلت پر کنی.
آماده سازی این کیک حدود ۱۵ دقیقه، پخت آن ۴۵ دقیقه و در کل یک ساعت زمان می‌ برد.

حقایق غذایی کیک جادوی سیاه:
انرژی کل: ۱۵۵ کیلو کالری
چربی کل: ۵.۵ گرم – ۹ درصد میزان مجاز مصرف روزانه
کلسترول: ۱۶ میلی گرم – ۵ درصد میزان مجاز مصرف روزانه
سدیم: ۲۴۰ میلی گرم – ۱۰ درصد میزان مجاز مصرف روزانه
کربوهیدرات کل: ۲۵.۷ گرم – ۸ درصد میزان مجاز مصرف روزانه
فیبر: ۱.۱ گرم – ۵ درصد میزان مجاز مصرف روزانه
پروتئین: ۲.۳ گرم – ۵ درصد میزان مجاز مصرف روزانه
مقدار مجاز مصرف روزانه بر اساس رژیم ۲۰۰۰ کیلو کالری محاسبه شده است.
این کیک شکلاتی را در خانه درست کن و تجربه خود را از آن در زیر این مقاله با من در میان بگذار. هیچ کس از افسون کیک جادوی سیاه در امان نیست.

ما را در کانال «آخرین خبر» دنبال کنید