منودلیار/ معمولاً سبزیجات و میوه‌های سبز رنگ علاوه بر خواصی که دارند فیبر زیادی را هم شامل می‌ شوند. یکی از این سبزهای پر خاصیت آووکادو است. پتاسیم آووکادو ۶۰ درصد بیشتر از موز بوده که منبعی از ویتامین هاست (مثل انواع ویتامین ب) و خواص ضد سرطانی دارد. بله جناب آووکادو را دست کم نگیر و اگر تا الان به آن اهمیتی نمی‌ دادی همین الان بلند شو برو با او آشتی کن و یکی از آن را بخر تا با هم یک سس آووکادو مقوی و پر از ویتامین درست کنیم. می دانی که وقتی آووکادو را همراه سالاد میل کنی باعث تسریع ۵ برابری در جذب مواد غذایی موجود در سالاد می‌ شود؟
من واقعاً با دیدن این همه وجنات متنبه شدم و تصمیم گرفتم این سس سالاد را حتماً امتحان کنم. تو هم اگر پشیمان شده‌ ای همین الان بلند شو برویم مراسم آشتی کنان. البته نگویم که این جناب محترم چه خواصی برای پوست و مو دارد و چه ماسک‌ هایی که نمی ‌توان با آن درست کرد ولی چون یک مقدار گران است ما روابط مان را در حد همان سس سالاد حسنه نگه می ‌داریم.
حالا برویم سراغ درست کردن این سس سبز، مقوی و رژیمی.
چی لازم دارم:
نصف پیمانه ماست یونانی کم چرب
۱ عدد آووکادو رسیده، بدون هسته و پوره شده
۳ قاشق غذاخوری گشنیز یا جعفری خرد شده
نصف یک عدد پیاز قرمز خرد شده
۱ قاشق غذاخوری فلفل هالوپینو خرد شده
۲ قاشق غذاخوری آب لیموترش
۱ قاشق غذاخوری زیره سبز
نصف قاشق چای خوری نمک و کمی فلفل سیاه تازه آسیاب شده
۱ حبه کوچک سیر
چه جوری درست میشه:
حالا به من بگو طرز تهیه راحت‌ تر از اینکه همه مواد را در مخلوط کن بریزیم تا یک دست شود؟ بله به همین سرعت آماده است.
این سس فوق العاده راحت را می‌ توانی با سالاد میگو و ماهی سالمون هم نوش جان کنی.
نکته: می‌ توانی پیاز قرمز را حذف کنی و اگر ذائقه خوردن غذاهای تند را نداری بجای فلفل هالوپینو از همین فلفل سبزهای قد بلند و رشید خودمان استفاده کنی. تو فقط این مقوی را میل کن حالا هر طور که می ‌خواهد باشد؛ نوش جان.

ما را در کانال «آخرین خبر» دنبال کنید