منودلیار/ امروز قرار است با هم به یک دورهمی برویم. میهمانی در طبیعت با یک عالمه رنگ. تفاوت این دورهمی این است که هر چیزی در این مراسم می بینی قابل خوردن است. جوانه ها و دیگر سبزیجات سرشار از ویتامین که با رنگ های قشنگ میزبان ما هستند.
سالاد جوانه ها همان جشنی است که ما امروز دعوتیم. این سالاد یک سس بسیار خوش طعم هم کنار خودش دارد.
جوانه ها انواع مختلفی دارند ازجمله: جوانه ماش، گندم، شبدر و… که استفاده از آن به همراه سالاد ها یا کنار سوپ بسیار مفید است. جوانه شبدر بسیار ظریف و خوش خوراک بوده و ترکیب آن با کرفس به همراه کمی لیمو ترش و نمک فوق العاده می شود. همچنین در کنار غذاهایی مانند خوراک فیله مرغ طعم دهنده خوبی به حساب می آید.
خوردن جوانه به همراه غذا بهترین نوع مصرف آن است. این دانه های مغذی که هم در دسته غلات محسوب می شوند هم حبوبات، حاوی بیش ترین ویتامین و کم ترین کالری هستند. این مواد پر فایده نه تنها خودشان سرشار از انواع ویتامین ها هستند بلکه خوردن آن کنار مواد دیگر باعث جذب بیشتر آهن می شود. میزان ویتامین جوانه از ویتامین موجود در دانه آن بیش تر است. به عنوان مثال ویتامین c موجود در جوانه گندم ۶ برابر ویتامین c خود دانه گندم است.
حالا بیا با هم یک سالاد خوش رنگ و لعاب با این مواد دوست داشتنی درست کنیم.
چی لازم دارم:
۱ پیمانه جوانه ماش
۲/۱ پیمانه جوانه گندم
۱ فنجان جوانه شبدر (برای تزیین)
۲۰۰ گرم فلفل دلمه ای رنگی (از هر رنگ آن حدود ۳/۱ فلفل)
۱ پیمانه کلم سفید خرد شده یا گل کلم
۳ عدد هویج رنده شده
۲/۱ پیمانه لوبیا سبز بخار پز (نخود فرنگی هم می توانی جایگزین کنی)
۱ قاشق سوپ خوری مغز تخمه آفتابگردان
۱۰۰ گرم گوجه گیلاسی
۱ قاشق سوپ خوری کنجد
۱ پیمانه پوره گوجه فرنگی
۳ قاشق سوپ خوری سرکه سفید
۲ قاشق سوپ خوری روغن زیتون
۱ قاشق سوپ خوری آب لیمو ترش تازه
نمک و فلفل هم به میزانی که دوست داری
چه جوری درست میشه:
برای تهیه سس سالاد، پوره گوجه فرنگی را به همراه سرکه، روغن زیتون و آب لیمو ترش مخلوط کرده، نمک و فلفل را به آن اضافه می کنیم. کنجد و تخمه آفتابگردان را می توانی به سه حالت استفاده کنی. هم می توانی آن را با سس سالاد مخلوط کنی و هم می توانی به سالاد اضافه کنی. حالت دیگر این است که هنگام سرو سس را به سالاد اضافه کنی و آخر سر مخلوط کنجد و تخمه آفتابگردان را روی آن بپاشی.
برای روی سالاد هم فلفل های دلمه ای و کلم را به صورت نوار های باریک خرد کرده و با مواد دیگر مخلوط کن. این سالاد زیبا و پر ویتامین تقدیم تو.

ما را در کانال «آخرین خبر» دنبال کنید

نسخه جديد
آگهی