نمناک/ “چیز کیک شکلاتی با طعم نعنا” بسیار خوشمزه و خوش عطر است که پیشنهاد می کنیم این چیز کیک شکلاتی را درست کرده و از طعم نعنایی آن لذت ببرید.
چیز کیک شکلاتی با طعم نعنا یک دسر شکلاتی دیگر با طعم ترکیبی نعناست که بوی عطر خیلی خوبی به دسر شما می دهد و طعم آن را خوشمزه تر میکند ، دسر کیک شکلات نعنایی را می توانید برای مهمانی های خود از یک روز قبل تهیه کنید.
چی لازم دارم:
شکلات سفید رنده شده 1 فنجان
پنیر خامه ای 250 گرم
شیر شیرین غلیظ شده 200 گرم
آب یک سوم فنجان
پودر ژلاتین 15 گرم
خامه پرچرب 1 فنجان
عصاره نعنا 2 ق چ
رنگ خوراکی سبز 4-5 قطره
مواد لازم برای موس شکلات زیرین:
پودر ژلاتین 1 ق چ
آب سرد 1 ق غ
زرده تخم مرغ 2 عدد
شکر یک چهارم فنجان
شکلات رنده شده 250 گرم
خامه سه چهارم فنجان
مواد لازم برای رویه شکلاتی
شکلات ریز خرد شده 300 گرم
خامه 1 فنجان
شربت ذرت 1 ق غ
چطور بپزم:
شکلات سفید را در مایکروفر ذوب کنید و هر 30 ثانیه آن را خارج نموده و هم بزنید . سپس پنیر خامه ای را به آن اضافه نموده و با همزن کاملا بزنید. شیر تغلیظ شده را هم به آن اضافه کرده و کاملا مخلوط نمایید.
آب و ژلاتین را ترکیب نموده و به مدت 1 دقیقه در مایکروفر بگذارید تا حل شود و هر 5-10 ثانیه آن را خارج نموده و هم بزنید.گس این که ژلاتین ذوب شد آن را به مخلوط پنیر اضافه نمایید.
عصاره نعنا را با خامه به آرامی مخلوط نموده و زمانیکه مواد بالا کمی از حرارت افتاد به آن اضافه نموده و در قالب ریخته در فریزر بگذارید.
برای تهیه لایه موس شکلات :پودر ژلاتین را روی آب بپاشید و بگذارید 1 دقیقه بماند.
تخم مرغ و شکر را با هم مخلوط نموده، شیر و ژلاتین را روی حرارت ملایم بگذارید و کمی که گرم شد تخم مرغ را به آن اضافه کرده و به مدت 5 دقیقه مدام هم بزنید که نبرد و غلیظ شود به اندازه ای که به قاشق بچسبد.شکلات را به آن اضافه نموده و هم بزنید تا کاملا یکدست شود. حالا مخلوط را به مدت 25 دقیقه کناری بگذارید تا خنک شود.میتوانید گهگاه آن را هم بزنید.
خامه را اینقدر هم بزنید تا فرم بگیرد و سپس به مخلوط شکلات اضافه نمایید.
لایه ی موس شکلات را روی لایه چیز کیک نعنایی ریخته و به مدت 3 ساعت در فریزر بگذارید تا کاملا ببندد.
برای خارج کردن چیز کیک و موس از قالب میتوانید از یک حوله گرم و کمی فشار به سطح قالب استفاده نمایید.
برای تهیه لایه شکلات رویی :شکلات و خامه را با هم ترکیب نموده و در مایکروفر یا روی گاز به قدری حرارت دهید و مرتب هم بزنید تا جایی که که کاملا ترکیب و داغ شوند ولی نجوشند. سپس به مدت 3 دقیقه کناری بگذارید و هم بزنید تا از حرارت بیوفتد.شربت ذرت را در این مرحله به مواد اضافه کنید. و مایع را به 4 قسمت تقسیم نمایید.
چیز کیک را از یخچال خارج کرده روی توری سیمی بگذارید و با فنجان اول شکلات رویش را کاملا بپوشانید و صبر کنید اضافه ی شکلات از آن جدا شود. دوباره چیز کیک رابه یخچال برگردانید تا شکلات رویش کاملا ببنند.
این مرحله را 3 بار دیگر تکرار کنید و فنجانهای حاوی شکلات را برای هر مرحله با 20-30 ثانیه حرارت دادن در مایکروفر ذوب کنید.
چیز کیک نعناییتان را تا قبل از سرو در یخچال نگهداری نمایید.
نکته
استفاده از شربت ذرت الزامی نیست و فقط برای درخشان تر شدن سطح کار استفاده شده است.ما را در کانال «آخرین خبر» دنبال کنید