منودلیار/ چی لازم دارم:
۴۵۰ گرم خمیر پیتزای خانگی
۲ قاشق غذاخوری روغن زیتون
۸۰ گرم بیکن حلال تکه و سرخ شده
۳ پیمانه آناناس شیرین خرد شده
۱ قاشق غذاخوری رزماری تازه و خرد شده
۱۲۰ گرم برگ سبزیجات تازه و کوچک
۱ و ۱/۲ پیمانه پنیر گودای دودی و رنده شده
چه جوری درست میشه:
خب اگر گفتی قرارمان برای درست کردن هر پیتزایی چه بود؟ آفرین درست کردن خمیر پیتزای خانگی به سبک منودلیار که طرز تهیه آن را هم برایت گذاشته ام. حالا خمیر را به دو قسمت تقسیم و دایره کن، سطح آن را به روغن زیتون آغشته کرده و بگذار کنار.
حالا باقی مانده روغن زیتون را در یک ماهیتابه کوچک یا دستگاه گریل آغشته کن و بیکن ها را با درب بسته به مدت ۲ دقیقه در آن تفت بده. آناناس و رزماری را به آن اضافه کن دوباره درب ظرف یا دستگاه را بگذار تا آناناس ها هم گریل شوند. این بار هم دو دقیقه زمان برایش کافیست. سپس آن ها را از روی حرارت بردار و سبزیجات تازه و شسته شده را به آن اضافه کن و هم بزن.
خمیر پیتزا را روی دستگاه گریل پهن کن، درب آن را بگذار و اجازه بده خمیر هم به مدت ۲ دقیقه گریل شده و بپزد. حالا خمیر را برگردان تا طرف دیگر آن هم ۲ دقیقه دیگر گریل شود. حالا روی خمیر ها را پنیر بریز بعد هم از مواد ترکیبی آناناس گریل شده رویشان بریز. حدود ۱ یا ۲ دقیقه دیگر بگذار روی دستگاه گریل بماند تا زمانی که پنیر ها آب شوند. بعد هم از پیتزای جدید و پر ویتامینمان که سر صبحی با آن آناناس ها و سبزیجات تازه اش آدم را با نشاط می کند، لذت ببر.ما را در کانال «آخرین خبر» دنبال کنید