بیتوته/ قارچ شکم پر با گوشت چرخ کرده و پنیر پیتزا غذای خوشمزه ای است که این روزها با استفاده از قارچ تازه می توانید آن را امتحان کنید و جلوه ای نو و طعمی جذاب را به سفره هایتان هدیه کنید.
چی لازم دارم:
قارچ درشت 6 عدد
گوشت چرخ کرده 150 گرم
پیاز متوسط 1 عدد
فلفل دلمه ای کوچک 1 عدد
ذرت پخته شده 2 قاشق غذاخوری
رب گوجه فرنگی (به دلخواه) 1 قاشق غداخوری
پنیر پیتزا ورقه ای یا رنده شده به میزان لازم
نمک و فلفل به میزان لازم
چه جوری درست میشه:
ارچ ها رو بشویید و کلاهک رو از ساقه جدا کنید(بهتر است برای این کار از قارچ های بزرگ استفاده کنید) برای اینکه موقع پخت قارچ سیاه نشود کافی است کمی آب لیمو به آنها بزنید.
پیاز و فلفل دلمه ای را کمی تفت دهید و بعد گوشت چرخ کرده را اضافه کنید و آن را به خوبی تفت بدید. در هنگام تفت دادن لازم است نمک و فلفل و زردچوبه رو اضافه کنید، ساقه ی قارچ ها را که جدا نمودید خرد کرده و با کمی ذرت پخته شده و رب گوجه فرنگی به مواد بیافزایید بعد از هم زدن شعله را کم کرده در ظرف را گذاشته و بگذارید کمی جا بیفتد. حواستان باشد که ته نگیرد. قبل از استفاده از این مخلفات بگذارید کمی سرد شود.
طرز تهیه قارچ شکم پر
توی سینی فر یا ظرف مورد نظرتان کمی روغن زیتون اسپری کنید (اسپری کردن روغن می تواند هم در صرفه جویی روغن به شما کمک کند و هم نتیجه ی بهتری برای کار به شما ارائه کند) قارچ های آماده شده را توی ظرف بچینید طوری که جای ساقه رو به بالا باشد، مخلفاتی را که آماده نمودید با یک قاشق توی قارچ ها بریزید تا جایی که قارچ ها کاملا پر شود، روی قارچ های پر شده را پنیر پیتزا بپاشید طوری که کاملا مخلفات پوشانده شود.
ظرف را برای مدت ده دقیقه در فر یا مایکروفر با دمای 200 درجه سانتی گراد بگذارید تا پنیر کاملا ذوب شود
غذای شما آماده است. نوش جان شما
قارچ شکم پر با گوشت چرخ کرده
توصیه برای نگهداری از قارچ: اگر قارچ هایی که خریداری کردید بیشتر از مصرف روزانه تان است می توانید آنها را در پاکت های کاغذی در یخچال بگذارید، جلوگیری از رسیدن نور و رطوبت به قارچ ها به تازه ماندن و سیاه نشدن آنها کمک می کند.

ما را در کانال «آخرین خبر» دنبال کنید