آرگا/ مواد لازم
تخم مرغ : دو عدد
زرشک : ۱/۲ پیمانه
شکر : ۱/۲ پیمانه
وانیل : ۱/۳ قاشق چایخوری
روغن مایع : ۱/۲ پیمانه
شیر : ۱/۳ پیمانه
آرد : ۱ پیمانه
بیکینگ پودر : یک قاشق مرباخوری
طرز تهیه کیک زرشک در منزل

برای پخت کیک زرشک ابتدا زرشک ها را به خوبی بشویید و آن ها را روی پارچه تمیزی پهن کنید تا رطوبت اضافی شان گرفته شوند و خشک شوند.
درون ظرفی مناسب تخم مرغ و وانیل و شکر را بریزید و به مدت ۵ دقیقه مواد را هم بزنید سپس روغن مایع را به مایه کیک بیفزایید و به مدت یک دقیقه دیگر مایه کیک را هم بزنید.در مرحله بعدی طرز تهیه کیک زرشک، شیر را به مایه کیک بیفزایید و با کمک همزن دستی شیر را با مواد کیک به خوبی مخلوط نمایید.
بیکینگ پودر و آرد را با یکدیگر مخلوط کنید سپس آن ها در دو مرحله روی مایه کیک الک نمایید و با کمک همزن دستی مایه کیک را هم بزنید. توجه داشته باشید که بعد از افزودن آرد و بیکینگ پودر به مایه کیک نباید آن را بیش از حد هم بزنید زیرا پف کیک می خوابد.
درون ظرفی مناسب یک قاشق آرد بریزید و زرشک ها را به آرد اضافه کنید سپس مخلوط آرد و زرشک را درون صافی بریزید و اضافه آرد ها را بتکانید و زرشک را به مایه کیک اضافه کنید و به کمک لیسک زرشک را با بقیه مواد ترکیب نمایید. سپس مایه کیک را درون قالب کیک چرب شده بریزید و قالب را درون فر که از قبل از با دمای ۱۸۰ درجه سانتی گراد گرم شده است به مدت نیم ساعت قرار دهید.

نکات طلایی برای پخت بهتر کیک زرشک

اگر تمایل دارید برای پخت کیک زرشک از زرشک تازه استفاده کنید بهتر است ابتدا زرشک ها را به خوبی بشویید سپس آن ها را دون کنید و به مایه کیک بیفزایید.
در صورت تمایل می توانید از مقدار زرشک کمتری برای پخت کیک زرشک استفاده نمایید.
اگر تمایل دارید کیک زرشک را بدون استفاده از فر بپزید می توانید بعد از آماده سازی مایه کیک آن را درون قابلمه یا تابه بریزید سپس روی درب قابلمه دمکنی قرار دهید و اجازه دهید تا کیک روی حرارت گاز با شعله ملایم پخته شود.
در این مطلب با طرز تهیه کیک زرشک آشنا شدید که امیدواریم از طعم بی نظیر این کیک نهایت لذت را ببرید و لحظات خوب و خوشی را در کنار اعضای خانواده خود سپری کنید.

ما را در کانال «آخرین خبر» دنبال کنید