سرآشپز پاپیون/ مواد اصلی
عصاره وانیل ۱/۲ قاشق چای خوری
تخم مرغ۲ عدد
شکر (دانه درشت)۱.۵ فنجان
کره نر م شده۲۲۵ گرم
کرم تارتار۲ قاشق چای خوری
نمک۱/۲ قاشق چای خوری
جوش شیرین۱ قاشق چای خوری
آرد۲.۵ فنجان
دارچین۱.۵ قاشق سوپ خوری
شکر۱/۴ فنجان
طرز تهیه
زمان تهیه ۳۰دقیقه
زمان پخت ۱۵دقیقه

۱
آرد، کرم تارتار، جوش شیرین و نمک را الک کرده با هم مخلوط کنید و کنار بگذارید.
۲
در یک کاسه ی بزرگ، با استقاده از یک همزن دستی با سرعت متوسط، کره، شکر و وانیل را ۳ تا ۴ دقیقه با هم بزنید تا سبک و پفکی شوند. می توانید از یک همزن رومیزی نیز استفاده کنید. سرعت را کم کنید. تخم مرغ ها را یکی یکی اضافه کنید و بعد از اضافه کردن هر کدام به خوبی هم بزنید.
۳
کناره ها و کف کاسه را پاک کنید و بعد مخلوط آرد را در سه نوبت اضافه کنید و آنقدر بزنید تا حل شود. خمیر را داخل ورق پلاستیکی بپیچید و بین ۳۰ دقیقه تا ۳ روز در یخچال بگذارید تا خنک شود.
۴
در یک کاسه ی کوچک، شکر و دارچین را با هم مخلوط کنید.
۵
فر را از قبل با دمای ۴۰۰ درجه فارنهایت (۲۰۴ درجه سانتی گراد) داغ کنید. کف دو سینی فر را با کاغذ پوستی بپوشانید یا از ورقه های سیلیکونی مخصوص فر استفاده کنید.
۶
کپه هایی به اندازه ی قاشق سوپخوری از خمیر شیرینی را به شکل توپی در بیاورید. داخل ترکیب شکر و دارچین بغلتانید و با فاصله ی ۵ سانتی متر از یکدیگر داخل سینی فر قرار دهید. استفاده از یک ملاقه ی مخصوص شیرینی پزی سایز متوسط می تواند کمکتان کند.
۷
شیرینی ها را ۸ تا ۱۰ دقیقه تا زمانی که کمی پف کنند و روی آنها گرفته باشد در فر بپزید. شیرینی ها باید به رنگ طلایی روشن در بیایند. بگذارید ۵ دقیقه در سینی فر خنک شوند و سپس روی توری خنک کننده قرار دهید تا کاملاً خنک شوند.
۸
نگهداری شیرینی ها: شیرینی های پخته و خنک شده اگر در ظرف محفوظ از هوا قرار بگیرند ۲ تا ۳ روز در دمای اتاق ماندگاری دارند. علاوه بر این یادتان باشد که می توانید این خمیر شیرینی را فریز کنید. کف یک سینی فر را با کاغذ پوستی بپوشانید، توپ های خمیر را با ملاقه شکل دهید و داخل سینی فر قرار دهید. در اینجا مشکلی نیست که به هم نزدیک باشند. سپس سینی را ۳۰ دقیقه داخل فریزر قرار دهید تا توپ ها سفت شوند. توپ های خمیر یخ زده را به یک ظرف محفوظ از هوا یا کیسه ی پلاستیکی منتقل کنید


ما را در کانال «آخرین خبر» دنبال کنید