دونفره/ این خورشت در نقاط مختلف کشور به شکل های مختلف پخت می شود و بعضی ها ترش و بعضی ها شیرین و بعضی ها ملس دوست دارند.
رب انار انواع مختلفی دارد که بعضی ها خیلی ترش و بعضی ها ملس هستند و به نسبت این ترشی باید در خورشت اضافه شود ولی دو قاشق سر صاف رب انار برای فسنجان ملس کافی است پس اگر ترش دوست دارید می توانید یکی دو قاشق بیشتر استفاده کنید و اگر شیرین دوست دارید می توانید یک قاشق رب اناز اضافه کنید و دو سه قاشق شکر.
فوت کوزه گری این است که وقتی رب انار اضافه می شود و بلافاصله خورشت را بچشید احساس می کنید ترشیش خیلی کم است و این در حالی است که اگر بیست دقیقه بعد همان را بچشید متوجه می شود اصلا کم نبوده و ترش شده و این به خاطر این است که ترشی رب انار خودش را بعد از دقایقی نشان می دهد و همین باعث می شود بعضی ها به اشتباه بیفتند و ترشیش را زیاد کنند.
رنگ فسنجان
رب انار باعث تیره شدن رنگ گردوها می شود. نکته دیگر این است که اضافه کردن شکر رنگ فسنجان را به قهوه ای تیره و سیاهی می برد. همچنین خیلی ها برای خوشرنگ تر شدن فسنجان در آن یک قاشق رب گوجه بریزید.
نکته برای روغن انداختن
اگر غذا آماده شده بود و دیدید روغن ننداخته می توانید در آخر نصف لیوان آب سرد اضافه کنید، این به روغن انداختن خورشت کمک می کند.
به طور کلی فسنجان غذایی هست که با تجربه می شود فوت و فن هایش را یاد گرفت ولی رعایت کردن موارد بالا، مقدار آب و به اندازه ریختن رب انار خیلی کمک می کند


ما را در کانال «آخرین خبر» دنبال کنید