غذالند/ پلو کدو حلوایی یکی از خوشمزه ترین و قدیمی ترین غذاهای شمال ایران و به خصوص مازندران است. این غذا به دلیل طعم شیرین و رنگ جالبی که دارد علاوه بر بزرگسالان، توجه کودکان را نیز جلب می کند. کدو حلوایی طعم شیرینی دارد که بدون مواد افزودنی قندی در اعیاد و به ویژه شب یلدا پخته شده و افراد خانواده میل می کنند. این طعم شیرین شاید به تنهایی مورد پسند برخی افراد نباشد، اما باید دانست که با استفاده کدو حلوایی در این پلو به همراه انواع ادویه ها و چاشنی ها می توان طعم آن را مطابق میل تغییر داد. کدو حلوایی علاوه بر پلو ها و مصرف اعیادی چون شب یلدا در انواع خورش ها و مرباها نیز به میزان فراوانی استفاده می شود.
کدو حلوایی از خانواده کدوها است و از گروه میوه هایی با ابعاد بزرگ و شیرین از جمله خربزه ها و هندوانه ها محسوب می شود. گیاه این میوه دارای برگ های پهن است که از برگ، دانه و پوست این میوه نیز استفاده های گوناگون دارویی و آشپزی می شود. بیشترین ماده ای که در کدو حلوایی یافت می شود، ویتامین A است که در درمان و تقویت قوه بینایی بسیار مفید می باشد. کدو حلوایی در طب سنتی به عنوان تب بر و ضد حساسیت کاربرد فراوان دارد. از دیگر خواص کدو حلوایی می توان به تقویت ذهن، مقاومت بافت بدنی، رفع بی خوابی، درمان خستگی و نیز درمان گلو درد و افرایش دهنده اشتها اشاره کرد.
این پلو خوشمزه را می توان در دو وعده ناهار و یا شام به صورت تنها و یا همراه خورش های متفاوت نوش جان کرد. از دیگر پلوهای مشابه می توان به پلو یونانی ، بریان ماهی ، چشم بلبلی پلو و کلم پلو شیرازی اشاره داشت.

مواد لازم

برنج : دو و نیم پیمانه
گوشت چرخ کرده:250 گرم
پیاز رنده شده: 1 عدد
کره: 100 گرم
نمک: به مقدار لازم
شکر: 2 قاشق سوپ خوری
کدوحلوایی پوست کنده : 300 تا 400 گرم
پیاز داغ: 3 قاشق سوپخوری
ادویه پلویی: 1 قاشق چایخوری
فلفل قرمز: نصف قاشق چایخوری
زعفران دم کرده: 1 قاشق سوپخوری
تخم مرغ :2 عدد( در صورت دلخواه)
مراحل پخت
مرحله 1
ابتدا برنج را در آب نمک بگذارید تا خیس شود.

مرحله 2
گوشت چرخ کرده را به همراه پیاز رنده شده و ادویه ها با یک دیگر مخلوط کرده و به خوبی هم بزنید تا خمیر مناسبی از آنها حاصل شود.

مرحله 3
سپس آنها را به شکل دایره های کوچک و مناسب درآورید.

مرحله 4
در ظرفی مقداری روغن بریزید و کره را نیز به آن اضافه کنید و شروع به سرخ کردن گوشت های گرد شده کنید.

مرحله 5
بعد از سرخ شدن کامل مواد، کدو حلوایی را نیز به همراه پیاز داغ و شکر اضافه کرده و مجددا تفت دهید.(شیرینی زیاد یا کم این غذا بستگی به خودتان دارد.)

مرحله 6
در این مرحله اقدام به آبکش کردن برنج کنید و مواد را در هنگام دم کردن پلو، به صورت لایه لایه در میان پلو بریزید.

مرحله 7
ادویه های لازم را به برنج اضافه کرده و قابلمه را روی شعله کم قرار دهید.

مرحله 8
هنگام سرو می توانید زعفران را نیز به پلو اضافه کرده و آن را سرو کرده و نوش جان کنید.

مرحله 9
همچنین می توانید تخم مرغ ها را به صورت نیمرو در آورده و زمانی که غذا را کشیدید آن را روی برنج بگذارید و سرو کنید.


ما را در کانال «آخرین خبر» دنبال کنید