آخرین خبر/ چی لازم دارم:
گلابی سه عدد
انجیر خشک و شکر از هر کدام ۲۵۰ گرم
پودر گردو و بادام از هر کدام ۱۰۰ گرم
شیره انگور تازه یک قاشق غذاخوری
آب لیمو نصف عدد
عسل دو قاشق غذاخوری
سیب یک عدد
رنگ زرد خوراکی چند قطره
چه جوری درست میشه:
گلابیها را پوست کنده، سر آن را برش زده و داخل آن را خالی کنید. طوری که دیوارهها آسیب نبیند و با شکر و رنگ مجاز خوراکی روی حرارت گذاشته تا با آب خودش بپزد و بعد از پنج دقیقه جوش آمدن آن را خاموش کرده و اجازه دهید خنک شود. سپس سیب را رنده کرده و با پودر بادام، پودر گردو، انجیر خرد شده، شیره انگور، آب لیمو و عسل مخلوط و با این مایه داخل گلابیها را پر کنید.
****
فواید گلابی برای سلامت
گلابی میوه ای که دارای طبعی سرد و خشک است ، این میوه آرامش بخش بسیار خوب و تب بر است . همچنین برای از بین بردن غم و ناراحتی بسیار کار آمد است. برای تقویت قلب و معده و همچنین هضم مصرف این میوه یک ساعت بعد از غذا توصیه میشود. این میوه برای رفع تشنگی بعلاوه خفقان بسیار موثر است.
مواد موجود در ۱۰۰ گرم گلابی خام
انرژی ۵۸ کیلو کالری کربوهیدرات ۱۵ گرم فیبر خام ۳/۱ گرم فیبر خوراکی ۸/۲ گرم(منبع خوب) کلسیم ۱۱ میلی گرم آهن ۲۵/۰ گرم روی ۱۲/۰ گرم پتاسیم ۱۲۵ میلی گرم (منبع خوب) فلوئور ۱۸ میکروگرم (منبع خوب) ویتامین A 9/1 RE ویتامین E 4/0 میلی گرم (منبع خوب) ویتامین C 4 میلی گرم فولات ۷ میکروگرم (منبع خوب)گلابی حاوی ریزمغذهایی چون فلوئور، سلنیوم ، کرم و بور است که برای سلامتی و تأمین ریزمغذی های بدن بسیار مفید است


ما را در کانال «آخرین خبر» دنبال کنید