مجله پزشکین/ آیا دوست دارید کوچولوهای خانه را سورپرایز کنید؟ یک پیشنهاد عالی براش شما داریم.این چیز کیک خیلی راحت را آماده و کودکان خود را خوشحال کنید.با ما همراه باشید تا طرز تهیه این چیز کیک را آموزش دهیم.
مواد لازم برای لایه کف چیز کیک:
پودر بیسکویت کرمدار شکلاتی: ۵۰۰ گرم
موز له شده: یک عدد
شکلات ذوب شده: ۱۰۰ گرم
کره ذوب شده: ۵۰ گرم
مواد لازم برای لایه
پنیر خامه‌ای: ۴۰۰ گرم
خامه فرم گرفته: ۳۰۰ گرم
پودر شکر: ۱۵۰ گرم
پودر کاکائو: ۵۰ گرم
شکلات سیاه ذوب شده: ۳۰۰ گرم
ژلاتین: ۸ ورق
خامه فرم گرفته و پاستیل برای لایه رویی: به میزان لازم
روش تهیه:
۱. ابتدا ورقه‌های ژلاتین را داخل آب سرد می‌گذاریم تا نرم شوند سپس آنها را داخل صافی ریخته و ژلاتین‌ها را در ظرفی فلزی می‌ریزیم و روی بخار آب قرار می‌دهیم تا ذوب شوند.
۲. تمام مواد لایه کفی چیز‌کیک را با هم مخلوط کرده، چنگ می‌زنیم و کف قالب کمر بندی چهار گوش به ضلع ۲۳ سانتی متر که از قبل سلفون کشیده‌ایم پهن می‌کنیم.
۳. پنیر و خامه را با همزن برقی هم می‌زنیم تا یکدست شوند. پودر شکر و پودر کاکائو را به همراه شکلات ذوب شده به مواد اضافه می‌کنیم و با همزن برقی تا آخر کار خوب به هم می‌زنیم تا مواد یک‌دست شوند.
۴. ژلاتین ذوب شده را به مواد اضافه کرده و با همزن برقی چند ثانیه به هم می‌زنیم، به محض آن‌که مخلوط شدند روی لایه اولی در قالب می‌ریزیم. قالب را به‌مدت ۶ تا ۸‌ ساعت در یخچال می‌گذاریم تا ببندد.
۵. پس از آن‌که چیز کیک خودش را گرفت از قالب و سلفون جدا کرده داخل ظرف مورد نظر می‌گذاریم و با خامه و پاستیل روی آن را تزئین می‌کنیم.


ما را در کانال «آخرین خبر» دنبال کنید