چاشنیک/ چی لازم دارم:
سینه مرغ : 400 گرم
نمک : به میزان لازم
روغن مایع : 4 قاشق سوپخوری
کدوی درشت : 5 عدد یا یک کیلوگرم
گوجه فرنگی : یک کیلوگرم
پیاز خرد شده : 1/2 پیمانه
کره : 100 گرم
فلفل دلمه ای خرد شده : 1/2 پیمانه
رب گوجه فرنگی : 2 قاشق سوپخوری
سیر : 3 حبه
فلفل سیاه : به میزان دلخواه
چطور بپزم:
سینه مرغ را چهارگوش خرد کنید و با یک قاشق مرباخوری نمک و 2 قاشق سوپخوری روغن مایع مخلوط کنید و به مدت 2 ساعت در یخچال قرار دهید.
با چنگال روی پوست کدوها را راه‌های عمیق ایجاد کنید و به طول 6 الی7 سانتیمتر برش دهید. برای در دلمه ها برش‌های یک سانتیمتری از کدو کنار بگذارید.
مغز کدو را با قاشق خالی کنید و مراقب باشید ته و اطراف کدوها سوراخ نشود و دیواره‌های آن به اندازه 3 الی 4 میلیمتر باقی بماند.
داخل قابلمه‌ای متوسط، 4 پیمانه آب بریزید و روی حرارت قرار دهید تا بجوشد.
یک قاشق سوپخوری نمک اضافه و کدوها را اضافه کنید و به مدت 2 دقیقه روی حرارت بالا بجوشانید.
کدوها را از آب جوش درآورده، در آب سرد بریزید و یک پیمانه از آب کدو را نگه دارید.
پوست 3 عدد از گوجه فرنگی‎ها را کنده و هسته آن را جدا کنید، فیله گوجه فرنگی‌ها را خرد کنید.
پیاز را با 50 گرم کره روی حرارت ملایم تفت دهید تا نرم و شفاف شود. مرغ را اضافه کنید و تفت دهید تا رنگ مرغ برگردد، فلفل دلمه ای را نیز اضافه کنید و به مدت یک دقیقه تفت دهید.
فیله گوجه فرنگی را به همراه رب گوجه فرنگی و 2 حبه سیر خرد شده اضافه کنید و به مدت 3 الی4 دقیقه تفت دهید؛ سپس مواد را از روی حرارت بردارید.
فر را با دمای 350 درجه فرانهایت یا 180 درجه سانتیگراد روشن کنید. پنجره فر را طبقه وسط قرار دهید. داخل کدوها را با مواد پر کنید و برش‌های یک سانتی متری از کدو را به شکل در روی کدو قرار دهید.
یک پیمانه آب کدو را در ظرف نسوزی ریخته و کدوها را در ظرف بچینید و به مدت 40 الی30 دقیقه در فر قرار دهید یا درب قابلمه را ببندید و با حرارت ملایم روی شعله مستقیم بگذارید تا بپزد.
باقی گوجه فرنگی‌ها را درشت رنده کرده، با باقی کره، یک حبه سیر ریز خرد شده، 1/4 قاشق مرباخوری نمک و فلفل سیاه روی حرارت ملایم قرار دهید تا جوشیده و آب گوجه کشیده شود.
دلمه‌ها را از فر درآورده و با سس گوجه فرنگی سرو کنید.