زندگی آنلاین/ روش های خشک کردن میوه را یاد بگیرید تا در فصولی که دیگر خبری از این میوه ها نیست بتوانید از آن استفاده کنید. میوه های تابستان در عین خوشمزه بودن عمر کوتاهی دارند و زود به اتمام می رسند. برای ذخیره کردن میوه های تابستان ما به شما روش های خشک کردن میوه تابستانی را آموزش می دهیم. در صورت تمایل به شما پیشنهاد می کنیم تا انتهای نوشته با ما همراه باشید.
میوه های فصل تابستان بسیار زیبا و خوش طعم هستند و اکثر ما دوست داریم در فصول دیگر سال نیز از این میوه ها بچشیم. برای ذخیره کردن میوه های تابستانی روش های مختلفی وجود دارد و یکی از این روش ها، خشک کردن آنهاست. برای خشک کردن میوه ها، نیازی نیست حتما دستگاه میوه خشک کن داشته باشید. بلکه با فر نیز می توانید میوه های مورد نظرتان را خشک کنید.
خشک کردن میوه به وسیله فر، بسیار ساده است: میوه با حرارت کم به مدت طولانی می پزد. تنها عیب آن این است که چند ساعت در روز و یا کل روز را برای خشک شدن می گیرد. با توجه به مقدار حرارت میوه خشک شده، متفاوت خواهد بود. یعنی در دمای شدید، میوه بسیار خشک و سفت می شود. اما در دمای ملایم، میوه چندان سفت نخواهد شد. بهترین دمای فر از ۱۳۵ تا ۲۰۰ درجه فارینهایت است و اگر بیشتر از این باشد، میوه به جای خشک شدن، می پزد. در این مبحث روش خشک کردن میوه ها توضیح داده شده است.

نکات کلی
– از میوه های رسیده و یا بیش از حد رسیده استفاده کنید.
– آنها را در آب سرد بشویید و با سرکه ضدعفونی کنید. سینک ظرفشویی را پر از آب کرده و یک فنجان سرکه سیب به آن بیفزایید و میوه ها را در آن غوطه ور سازید.
پس از ۱۰ دقیقه میوه ها را آبکشی کنید. با این کار ۹۸ درصد از باکتری های روی پوست میوه پاک می شوند.
– لکه های میوه را جدا کنید و هسته میوه های هسته دار را درآورید.
– میوه ها را به صورت ورقه های مساوی برش بزنید.
– اگر مایل بودید می توانید پوست میوه هایی مثل سیب، زردآلو، هلو و شلیل را بکنید.

خشک کردن توت، گیلاس و آلبالو
آماده کردن توت ها برای خشک شدن، چندان وقت نمی گیرد. آنها را فقط روی سینی فر بچینید و در فر بگذارید. این میوه ها به راحتی خشک می شوند. در مورد آلبالو و گیلاس، ابتدا باید هسته های آنها را درآورده و سپس روی سینی فر بچینید. دمای فر را روی ۱۳۵ درجه فارینهایت بگذارید. تقریبا ۱۰ تا ۱۲ ساعت برای خشک شدن این میوه ها لازم است. البته می توانید با بالا بردن دمای فر تا ۲۰۰ درجه فارینهایت، مدت زمان خشک شدن را به ۶ تا ۸ ساعت برسانید. فقط در اینصورت باید دایما مراقب باشید که میوه ها نسوزند.
مدت زمان خشک کردن میوه های مختلف در دمای ۱۳۵ درجه فارنهایت:
۶ ساعت آلو
۶ ساعت هلو
۶ ساعت گلابی
۶ ساعت موز
۶ تا ۱۰ ساعت سیب
۸ تا ۱۰ ساعت انگور
۸ تا ۱۰ ساعت مرکبات
۱۲ ساعت گیلاس و آلبالو
۱۲ ساعت توت فرنگی
۱۲ ساعت زردآلو