شور و شیرین/ شله زرد همراه همیشگی سفره افطار است که با آن رنگ طلایی و تزئین شده با ادویه دارچین با رنگین کردن سفره افطار خودنمایی می‌کند. این دسر خوشمزه بر پایه برنج درست می‌شود، برنج منبعی غنی از ویتامین «B» است و منبع خوبی برای تأمین کربوهیدرات بدن به‌شمار می‌رود، زعفران و گلاب موجود در شله زرد هم خواصی همچون نشاط آوری، کاهش دردهای روماتیسمی و تقویت قلب و معده دارد. ادویه دارچین موجود در این غذا نیز سبب کاهش تری گلیسیرید می‌شود اما چنانچه مبتلا به بیماری دیابت یا تنگی عروق قلب هستید از خوردن شله زرد خودداری کنید یا در مصرف آن بسیار محتاط باشید زیرا میزان شکر و چربی این ماده مغذی زیاد است و کالری بالایی دارد.
چی لازم دارم:
برنج نیم دانه............ 300 گرم
آب حدود..............3 لیتر
کره ............50 گرم
شکر ...............600 گرم
خلال بادام...........50 گرم
زعفران سائیده ................1 قاشق چایخوری
گلاب .................250 میلی‌لیتر (1 پیمانه)
دارچین ..............برای تزئین به میزان لازم
خلال پسته............ برای تزئین به میزان لازم
چه جوری درست میشه:
برنج را از قبل بخیسانید و همراه با آب، در قابلمه‌ی مناسبی بریزید. بعد روی اجاق بگذارید تا بجوشد و برنج، کاملاً نرم شود. آن‌گاه کره و شکر را بیفزائید. چنانچه مایه
غلیظ بود، قدری آب به آن بیفزائید. سپس خلال بادام، زعفران حل‌کرده در آب و گلاب را نیز به شله‌زرد بیفزائید و پیوسته هم بزنید تا ته نگیرد و غلیظ شود. حالا شله‌زرد را به مدت 10 دقیقه دم‌کنید تا خوب جا بیفتد. اکنون آن را در ظرف مناسبی بکشید و با دارچین و خلال پسته، تزئین نمائید.
یادآوری : چنانچه بخواهید شله‌زرد را قالبی برگردانید،
10 ورق ژلاتین را در آب سرد بخیسانید و به روش بن‌ماری حل کنید و در اواخر پخت به شله‌زرد بیفزائید.