کتاب کاله/ همیشه که نمی‌شود یک لیست غذای تکراری داشته باشید و هر روز هفته آن را برای اعضای خانواده آماده کنید. چون دیر یا زود برنامه غذایی‌تان تکراری می‌شود و دیگر آن جذابیت لازم را برایتان نخواهند داشت. پیشنهاد می‌کنیم طرز تهیه تبوله را یاد بگیرید و این بار این غذای اصیل لبنانی را برای ناهار یا شامتان آماده کنید. تبوله یک غذای کم‌کالری و سالم است. بنابراین حتی اگر در رژیم لاغری هستید هم می‌توانید تبوله با پنیر کبابی را درست کرده و نوش جان کنید. با ما همراه باشید و راه و روش درست کردن این خوراکی خوشمزه را یاد بگیرید.

مواد لازم برای تهیه تبوله با پنیر کبابی
بلغور گندم 175 گرم

گوجه‌فرنگی (خردشده) یک عدد
مغز بادام (خردشده) 50 گرم
جعفری (خردشده) 80 گرم
عصاره سبزیجات یک عدد
سیر (خردشده) یک حبه
روغن زیتون یک قاشق غذاخوری
آبلیمو به مقدار لازم
فلفل سیاه به مقدار لازم
روغن یک قاشق غذاخوری
هالومی یا پنیر کبابی 200 گرم
لیمو ترش تازه دو عدد
طرز تهیه تبوله با پنیر کبابی
مرحله اول

برای تهیه تبوله، یک ظرف متوسط مقاوم در برابر حرارت بردارید. بلغور گندم، عصاره سبزیجات و سیر خردشده را درون ظرف بریزید. سپس روی مواد آب جوش ریخته و درب ظرف را بسته و آن را برای 30 دقیقه کنار بگذارید.

مرحله دوم
در این مرحله بلغور را درون آبکش بریزید تا آب آن گرفته شود. سپس مغز بادام، گوجه‌فرنگی، جعفری، روغن زیتون، آبلیمو و کمی فلفل به آن اضافه کنید.

مرحله سوم
حالا نوبت طعم‌دار کردن و پختن پنیر کبابی است. یک تابه روی حرارت قرار دهید و روغن را درون آن بریزید. سپس پنیر کبابی خردشده را درون روغن قرار دهید و هر دو طرف پنیر را به مدت یک دقیقه سرخ کنید.
پنیر کبابی را روی تبوله بگذارید و به همراه لیمو ترش سرو کنید.

چند نکته
می‌توانید تبوله را به‌جای پنیر کبابی با پنیر صبحانه سرو کنید تا رژیمی‌تر باشد.
تبوله را می‌توانید به همراه سبزیجات دلخواهتان هم سرو کنید.
به‌جای جعفری می‌توانید از گشنیز خردشده یا پیازچه خر همیشه که نمی‌شود یک لیست غذای تکراری داشته باشید و هر روز هفته آن را برای اعضای خانواده آماده کنید. چون دیر یا زود برنامه غذایی‌تان تکراری می‌شود و دیگر آن جذابیت لازم را برایتان نخواهند داشت. پیشنهاد می‌کنیم طرز تهیه تبوله را یاد بگیرید و این بار این غذای اصیل لبنانی را برای ناهار یا شامتان آماده کنید. تبوله یک غذای کم‌کالری و سالم است. بنابراین حتی اگر در رژیم لاغری هستید هم می‌توانید تبوله با پنیر کبابی را درست کرده و نوش جان کنید. با ما همراه باشید و راه و روش درست کردن این خوراکی خوشمزه را یاد بگیرید.