نمناک/ کیک کاکائویی یکی از محبوب ترین و پر طرفدار ترین کیک های دنیا می باشد و کیک کاکائویی بدون فر در جای جای دنیا با دستور تهیه های مختلفی تهیه می شود ما در نمناک تلاش کردیم متداول ترین و بهترین دستور پخت کیک کاکائویی قابلمه ای را به شما آموزش دهیم.
چی لازم دارم:
شکر 200 گرم
آرد 400 گرم
شیر 200 گرم
روغن 100 گرم
تخم مرغ 2 عدد
بکینگ پودر 2 قاشق چایخوری
وانیل 2 قاشق چایخوری
پودر کاکائو به مقدار لازم
چطور بپزم:
مرحله اول
ابتدا یک ظرف مناسب انتخاب کنید و سپس شکر، آرد، بکینگ پودر، وانیل و پودر کاکائو را اضافه کنید و با هم زن دستی هم بزنید اگر تمایل داشتید کیک شما رنگش سیاه تر شود می توانید از کاکائو بیشتری بسته به سلیقه خود استفاده کنید.
مرحله دوم
وقتی کاکائو به خوبی مخلوط شد سپس شیر، روغن مایع و تخم مرغ را اضافه کنید و مواد را به خوبی هم بزنید.زمانی مواد کیک شما آماده می شود که شما به بافت نه خیلی سفت و نه خیلی شل برسید و وقتی دیدید مواد کیک شما آبکی شده می توانید با اضافه کردن آرد آن را به تعادل برسانید و وقتی مواد شما سفت شد می توانید با اضافه کردن شیر مواد را به تعادل برسانید.
مرحله سوم
وقتی مواد کیک به غلظت مورد نیاز رسید حدود 5 دقیقه به آن استراحت بدهید تا حباب های کوچکی روی کیک تشکیل شود و مواد کیک آماده شود سپس کف قالب را چرب کنید(یا از کاغذ روغنی استفاده کنید) و بعد مواد کیک را درون قالب مورد نظر بریزید.
مرحله چهارم
در این مرحله یک قابلمه مناسب که قالب شما در آن جای بگیرد را انتخاب کنید و آن را روی شعله قرار دهید و وقتی گرم شد قالب کیک را به همراه یک پایه فلزی درون قابلمه قرار دهید و شعله را کم کنید و حدود 45 الی 55 دقیقه منتظر بمانید.
مرحله پنجم
بعد از گذشت 40 دقیقه می توانید درب قابلمه را باز کنید تا مطمئن شوید که کیک پخته است یا نه وقتی با یک خلال چوبی از آماده شدن کیک اطمینان حاصل کردید شعله را خاموش کنید و قالب را از درون قابلمه خارج کنید و بعد از گذشت 10 دقیقه می توانید کیک را به راحتی از قالب آن خارج کنید.