بیتوته/ دسر پلمبیر، یک دسر خوشمزه فرانسوی با ترکیبی از میوه های ژله ای یا میوه های تازه و خصوصا آناناس است. ترکیب ژله و بستنی دسر پلمبیر، برای هوای گرم مناسب است. شما می توانید در قالب بزرگ و یکجا و یا در قالب های تک نفره و لیوان های مخصوص صرف دسر، منوط به سلیقه خود این دسر را تزیین کنید.
 دسر پلمبیر گردویی:
مواد لازم برای پلمبیر :
 آب سرد  نصف لیوان
 پودر ژلاتین 2/5 قاشق غذاخوری 
 تخم مرغ  2 عدد
 شکر  5 قاشق غذاخوری
وانیل نصف قاشق چایخوری 
 شیر  1 لیوان
 خامه  200 گرم
 بستنی وانیلی  3 قاشق غذاخوری
پودر گردو نصف پیمانه
طرز تهیه پلمبیر گردویی :
برای تهیه ی پلمبیر گردویی، ابتدا پودر ژلاتین را با آب سرد مخلوط کنید و روی بخار آب قرار بدهید تا به روش بنماری ذوب شود. سپس زرده و سفیده ی تخم مرغ را جدا کنید و سفیده را با 1 قاشق شکر خوب بزنید تا پفکی شود و از ظرف نریزد مابقی شکر را همراه وانیل به زرده اضافه کنید و مخلوط کنید.
اکنون 1 لیوان شیر را به مخلوط زده شده ی زرده اضافه کنید و روی حرارت بگذارید تا گرم شود. اجازه ندهید بجوشد فقط در حدی که گرم شود. سپس از روی حرارت بردارید و خامه و بستنی را با هم مخلوط کنید و به مخلوط زرده و شیر اضافه کنید.
سپس پودر ژلاتین را بریزید و در آخر سفیده ی زده شده را به مواد اضافه کنید و سپس پودر گردو را مخلوط کنید و داخل قالبتان بریزید و به مدت 6-8 ساعت داخل یخچال بگذارید تا کامل بگیرد سپس آن را در ظرف مورد نظر برگردانید.
حالا یک لیوان شیر به مخلوط زده اضافه کنید و بزارید روی حرارت تا گرم بشه فقط گرم بشه نجوشه بعد از روی حرارت بردارید و خامه صبحانه و بستنی رو باهم مخلوط کنید و به مخلوط زرده و شیر اضافه کنید و بعد هم پودر ژلاتین رو بریزید و در اخر سفیده ی زده شده رو به مواد اضافه کنید وبعد پودر گردو خوب مخلوط کنید توی قالبتون
* می توانید از مخلوط پودر گردو و پسته استفاده کنید پودر پسته اختیاری است.

 

به پیج اینستاگرامی «آخرین خبر» بپیوندید
instagram.com/akharinkhabar