نمناک/ استفاده از وانیل در تهیه کیک باعث خوش عطر شدن کیک می شود و بوی زهم تخم مرغ را می گیرد و اگر دنبال جایگزین وانیل در کیک پختن هستید حتما باید بدنبال مواد و ادویه هایی بروید که عطر خوبی داشته باشند با همراه باشید تا 5 مورد از این مواد را به شما معرفی کنیم.

بهترین جایگزین وانیل در تهیه کیک:


پودر کاکائو
خواص پودر کاکائو : پودر کاکائو به کاهش فشار خون کمک می کند و خطرات حمله قلبی و سکته مغزی را به شدت کاهش می دهد.
نحوه استفاده: پودر کاکائو می تواند عطر و بوی خاصی به کیک شما بدهد و برای استفاده از آن شما می توانید مقداری از آرد کم کنید و 2 الی 3 قاشق پودر کاکائو اضافه کنید البته اگر تمایل به درست کردن کیک کاکائویی دارید از این روش استفاده کنید.

 هل سابیده
خواص هل :هل به بهبود عملکرد دستگاه گوارش کمک می کند و به درمان دیابت و افسردگی نیز کمک می کند اما اینها تنها خواص هل سبز نیستند و فواید قابل توجهی در این ریز خوش عطر وجود دارد.
نحوه استفاده :شما می توانید به جای وانیل از یک قاشق هل سابیده شده استفاده کنید و آن را به هنگام هم زدن تخم مرغ اضافه کنید تا بوی زهم تخم مرغ را بگیرد.

دارچین
خواص دارچین:در یک دوره ای دارچین حتی بیشتر از طلا ارزش داشت ؛ این ادویه، یکی از قدیمی ترین ادویه های شناخته شده است در واقع این ادویه محبوب پر از مزایا برای سلامتی است که شما را متعجب خواهد کرد
نحوه استفاده: دارچین را به مانند هل در زمان همزدن تخم مرغ به اندازه یک قاشق اضافه میکنیم.

پوست پرتقال رنده شده
خواص پوست پرتقال: پوست پرتقال دارای خواص فراوانی از جمله کاهش فشارخون، سرکوب افسردگی و اضطراب ، بهبود عملکرد قلب و ... است.
نحوه استفاده: پوست پرتقال یکی از بهترین جایگزین های وانیل می باشد چون عطر بی نظیری به کیک می دهد و برای استفاده شما باید پوست نارنجی پرتقال را رنده کنید و موقع هم زدن تخم مرغ به اندازه یک قاشق اضافه کنید تا هم بوی زهم تخم مرغ را بگیرد و هم مزه پرتقالی به کیک بدهد.

گلاب
خواص گلاب: گلاب را  به جرات می توان معجزه طبیعت نامید. خواص و فواید بسیاری در این عصاره قرار دارد که در درمان بسیاری از درد ها و بیماری ها می تواند موثر باشد
نحوه استفاده: می توانید از مقدار مایعات دیگر کیک کم کنید و مقداری گلاب اضافه کنید تا عطر و بوی خاصی به کیک شما بدهد.مثلا وقتی می خواهید یک لیوان شیر به کیک اضافه کنید مقداری از شیر را کنار بگذارید(حدود 1/4) و سپس به اندازه همان گلاب اضافه کنید.

به پیج اینستاگرامی «آخرین خبر» بپیوندید
instagram.com/akharinkhabar