اطلاعات/ پاستا یک غذای خوشمزه و پرانرژی است که انواع مختلفی دارد و با هر ذائقه‌ای جور در می‌آید. در ادامه طرز تهیه پاستای گوجه و بادمجان را می‌خوانید که یک غذای کاملا گیاهی است و می‌تواند برای گیاهخواران یا کسانی که محدودیت مصرف گوشت و مرغ دارند مناسب باشد.‏
چی لازم دارم:
پاستا ‏۴۰۰‏‎ ‎گرم
روغن زیتون ‏۳‏‎ ‎قاشق غذاخوری
کرفس خرد شده ‏۲ ساقه‏
بادمجان خرد شده ۱ عدد‏
گوجه فرنگی خرد شده ‏۱‏‎ ‎پیمانه
رب گوجه فرنگی ‎۴ر۱ ‎فنجان
سرکه سفید ‎۴ر۱ ‎فنجان
نمک و فلفل به میزان لازم
شکر ‏۱‏‎ ‎قاشق غذاخوری
برگ جعفری خرد شده ‏۱‏‎ ‎فنجان
چطور بپزم:
پاستا را در آب جوش ریخته و آبکش کنید. ۲‏‎ ‎قاشق غذاخوری روغن را در یک تابه بزرگ با حرارت بالا گرم کنید. کرفس ریز خرد شده را اضافه کرده و به مدت ۳ دقیقه بپزید. بادمجان و گوجه فرنگی را هم که از قبل خرد کرده‌اید، با هم مخلوط کرده و سرخ کنید‎.‎‏ در یک کاسه کوچک، رب گوجه فرنگی، سرکه، ۴ر۱ فنجان آب، ۲ قاشق چای خوری نمک، یک چهارم قاشق چایخوری فلفل و شکر را به این ترکیب اضافه کنید‎.‎‏ در ظرف را بگذارید و حرارت را کم کنید. حرارت دادن را برای مدت ۱۵ تا ۲۰ دقیقه ادامه دهید و گاهی مواد را هم بزنید تا زمانی که بادمجان نرم شود‎.‎‏ مواد را از روی حرارت بردارید و جعفری را اضافه کنید‎.‎‏ در همان زمان، پاستا را با باقیمانده روغن مخلوط کنید و اجازه بدهید تا خنک شود. پاستا را با مخلوط بادمجان ترکیب کرده و سرو کنید.
نکته:
در صورت تمایل پودر پنیر پارمزان روی پاستا بریزید.
چاشنی مناسب این غذا روغن زیتون و آب لیموی تازه است.
گوشت و مرغ دارند مناسب باشد.‏ مواد لازم:‏ پاستا ‏۴۰۰‏‎ ‎گرم روغن زیتون ‏۳‏‎ ‎قاشق غذاخوری کرفس خرد شده ‏۲ ساقه‏ بادمجان خرد شده ۱ عدد‏ گوجه فرنگی خرد شده ‏۱‏‎ ‎پیمانه رب گوجه فرنگی ‎۴ر۱ ‎فنجان سرکه سفید ‎۴ر۱ ‎فنجان نمک و فلفل به میزان لازم شکر ‏۱‏‎ ‎قاشق غذاخوری برگ جعفری خرد شده ‏۱‏‎ ‎فنجان طرز تهیه:‏ پاستا را در آب جوش ریخته و آبکش کنید. ۲‏‎ ‎قاشق غذاخوری روغن را در یک تابه بزرگ با حرارت بالا گرم کنید. کرفس ریز خرد شده را اضافه کرده و به مدت ۳ دقیقه بپزید. بادمجان و گوجه فرنگی را هم که از قبل خرد کرده‌اید، با هم مخلوط کرده و سرخ کنید‎.‎‏ در یک کاسه کوچک، رب گوجه فرنگی، سرکه، ۴ر۱ فنجان آب، ۲ قاشق چای خوری نمک، یک چهارم قاشق چایخوری فلفل و شکر را به این ترکیب اضافه کنید‎.‎‏ در ظرف را بگذارید و حرارت را کم کنید. حرارت دادن را برای مدت ۱۵ تا ۲۰ دقیقه ادامه دهید و گاهی مواد را هم بزنید تا زمانی که بادمجان نرم شود‎.‎‏ مواد را از روی حرارت بردارید و جعفری را اضافه کنید‎.‎‏ در همان زمان، پاستا را با باقیمانده روغن مخلوط کنید و اجازه بدهید تا خنک شود. پاستا را با مخلوط بادمجان ترکیب کرده و سرو کنید. نکته: در صورت تمایل پودر پنیر پارمزان روی پاستا بریزید. چاشنی مناسب این غذا روغن زیتون و آب لیموی تازه است.

به پیج اینستاگرامی «آخرین خبر» بپیوندید
instagram.com/akharinkhabar