کوکپد/ نان لقمه بهترین گزینه واسه صبحانه علی الخصوص واسه کودکان هست .

مواد لازم
 2 پیمانه آب ولرم
1 پیمانه شیر ولرم
آرد 6 تا 7 پیمانه
1 ق غ نمک
2 ق غ شکر
2 ق غ پودر خمیر مایه فوری
4 ق غ روغن مایع
20 گرم کره هم دمای محیط
مراحل
ابتدا مایه خمیر و شکر را درون یک پیمانه آب ولرم حل کنید و اجازه بدین تا عمل بیاد. کف روی آن نشانه کیفیت و سلامت خمیر مایه هست. بهتره که حتی اگه از خمیر مایه فوری استفاده میکنید هم این مرحله را انجام بدین.
 سپس درون ظرف نسبتا گودی خمیر مایه عمل آمده و بقیه آب و شیر را بریزید و کمی مخلوط کنید روغن و نمک را نیز اضافه کنید. و آرد را کم کم اضافه میکنیم تا کاملا خمیر نرمی به دست آید که به دست نچسبد. معمولا پیمانه هفتم را در حد قاشق قاشق اضافه کنید. بسته به کیفیت آرد داره. در بسیاری از موارد حد اکثر نصف لیوان از پیمانه هفتم، آرد لازم میشه.
 خمیر را حداقل ۱۰ دقیقه روی سطح کار ورز دهید و برای این کار ابتدا کمی از کره را به خمیر اضافه کنید و خوب مخلوط کنید و هر بار در حین ورز دادن دست خود را به کره آغشته کنید و ورز دهید تا کره کاملا به خورد خمیر بره و بافت یکدستی پیدا کنه. کره علاوه بر اینکه بافت نرمی به نان میده باعث میشه معطر و دلچسب بشه. در صورت تمایل میتوانید کره را حذف کنید.
 سپس روی خمیر را کمی چرب کنید و درون ظرفی قرار داده روی آت را بپوشانید و یک ساعت استراحت دهید تا حجم آن دو برابر شود.
 سپس خمیر را کمی ورز دهید تا یکدست شود و به چانه های کوچک و مساوی تقسیم کنید و درون سینی فر که کاغذ روغنی پهن کرده ایم قرار داده و بیست دقیقه استراحت داده تا دوباره حجیم شود. رومال زده و با دانه خوراکی دلخواه مانند کنجد تزئین کرده و درون فر ۱۸۰ درجه نیم ساعت قرار دهید. جهت استفاده از سولاردوم با پیش گرمایش #کانوکشن ۲۳۰ درجه پیش گرمایش کنید و سپس دما را به ۱۷۰ درجه کاهش داده و بیست دقیقه روی سه پایه کوتاه قرار دهید تا آماده شود.
 بعد از خروج از فر روی توری خنک کننده قرار دهید تا خنک شود. اگر دوست دارین نان ها نرم شود کمی که خنک شد لای دستمال نخی قرار دهید و با سفره بپوشانید.
 این لقمه های کوچولو واسه صبحانه عالیه. آمیدوارم شما نیز تهیه کنید و لذت ببرید. نوش جان

به پیج اینستاگرامی «آخرین خبر» بپیوندید
instagram.com/akharinkhabar