غذالند/ شیرینی ونیزی و یا شیرینی انگشتی، یکی از خوشمزه ترین نوع شیرینی های محبوب مردم ونیز می باشد. به دلیل نوع و ترکیب خاص مواد اولیه آن که البته حجم مورد توجه کره خالص در این نوع شیرینی، آن را جزو خوشمزه ترین و عالی ترین شیرینی ها کرده است، مطمئناً نرمی و شیرینی آن نیز شما را جزو طرفداران آن خواهد کرد. این شیرینی خوش طعم و پرطرفدار، بسیار سریع و در زمان کوتاهی نیز آماده و سرو می ‌شود.
راحتی طبخ آن و زمان کمی که برای آماده کردن و پخت این شیرینی خوشمزه لازم است، حتما خانم های خانه دار را ترغیب خواهد کرد که این نوع شیرینی خانگی محبوب را در منزل طبخ نمایند. البته می ‌توانید برای پذیرایی در انواع مهمانی ها و جشن های خانوادگی خود نیز، این شیرینی خوشمزه را تدارک ببینید. مطمئناً تنوع و تغییر بسیار عالی ایجاد خواهد کرد.
وجود نشاسته ذرت در این رسپی و شیرینی ونیزی نه تنها باعث تغییر و بهتر کردن طعم شیرینی خواهد شد، بلکه خواص و فواید بسیار عالی و مثبتی نیز برای سلامتی خواهد داشت. فوایدی چون رفع التهابات پوستی، منبع انرژی، رفع گلو درد و خشکی آن، تقویت معده، تنظیم قند خون و… را می‌ توان برای این ماده خوراکی سالم و مفید ذکر کرد.
از دیگر انواع شیرینی های خوشمزه و خانگی می توان به شیرینی مادلین، شیرینی لقمه ای، شیرینی چنگالی، شیرینی الماسی، شیرینی دانمارکی، شیرینی پف پفی، شیرینی آلمانی، شیرینی نارگیلی و شیرینی وینا زعفرانی اشاره کرد.
 چی لازم دارم:
آرد: ۲۰۰ گرم
پودر قند: ۴۰ گرم
نشاسته ذرت: ۴۰ گرم
کره: ۲۰۰ گرم
عصاره وانیل: نصف قاشق چای خوری
شکلات چیپسی: به مقدار لازم
چطور بپزم:
 گام 1کره نرم شده را در یک ظرف بریزید.
 گام 2سپس پودر قند و عصاره وانیل را افزوده و مواد را خوب مخلوط کنید.
 گام 3بعد از یکدست شدن مواد داخل ظرف، ترکیب آرد و نشاسته ذرت را نیز اضافه و هم بزنید.
 گام 4مخلوط آماده شیرینی را در داخل یک قیف بریزید.
 گام 5یک کاغذ روغنی در سینی فر قرار دهید و مخلوط شیرینی را با قیف بر روی کاغذ روغنی و در فاصله های مناسب برش دهید.
 گام 6فر را در دمای ۱۷۵ درجه سانتیگراد تنظیم کنید و چند دقیقه صبر کنید تا گرم شود.
 گام 7سینی شیرینی ها را به مدت ۱۵ تا ۲۰ دقیقه در طبقه وسط فر قرار دهید.
 گام 8بعد از خنک شدن شیرینی ها برای تزیین آن می توانید شکلات چیپسی و ترافل استفاده کنید.

به پیج اینستاگرامی «آخرین خبر» بپیوندید
instagram.com/akharinkhabar