پارسینه/ اصل پستو، به جای مغز آفتابگردان با دانه ی میوه ی کاج تهیه میشود. اما از آنجاییکه این خشکبار در داخل کشور مصرف نمیشود، طبیعتا" امکان تهیه اش هم وجود ندارد.

مواد لازم برای حدود 30 قطعه نان:
برگ ریحان: 50 گرم
مغز آفتابگردان: 50 گرم
روغن زیتون: 60 میلی لیتر
سیر: 3 حبه
نان باگت (نازک ورقه شده): 1 عدد
*مقداری گوجه فرنگی خشک
پنیر پارمزان (نازک ورقه شده): 150 گرم

طرز تهیه:
برای تهیه پستو، ریحان، مغز آفتابگردان، روغن زیتون و سیر را در خرد کن ریخته و خوب پوره کنید. پس از بیرون آوردن از خردکن، با کمی نمک مزه دار کنید (نمک را در خرد کن نریزید. زیرا تیغه های خردکن را کند خواهد کرد). گریل فر را روشن کنید. نان ها را در سینی فر بچینید و دو طرف شان را چند دقیقه در فر برشته کنید.
روی هر برش نان مقداری پستو پهن کنید. چند تکه گوجه فرنگی خشک و یک برش پنیر هم اضافه کنید.
نوش جان!
*گوجه فرنگی خشک را میتوانید از خشکبار فروشی ها تهیه کنید. پیشنهاد میکنم که گوجه فرنگی ها را از چندین روز قبل در شیشه ای با درپوش محکم بریزید. مقداری روغن زیتون و فلفل سیاه نیمکوب هم اضافه کرده، هم بزنید. این معجون را برای مدتی میتوانید در یخچال نگاه دارید.
**پستو را میتوانید از یکی- دو روی قبل آماده کنید. اما بایستی یا در ظرفی با درپوش بسیار محکم ریخته و در یخچال نگاه دارید و یا اینکه در ظرف مناسب برای فریزر بریزید و داخل فریزر بگذارید. البته در هر دو مورد باید مقداری روغن زیتون روی پستو بریزید، به طوریکه یک لایه نازک روغن روی پستو را بپوشاند.

به پیج اینستاگرامی «آخرین خبر» بپیوندید
instagram.com/akharinkhabar