فرارو/ در رویدادی نادر در حیات وحش آفریقا یک سوسمار بزرگ توسط عقاب جنگی بزرگترین عقاب در آفریقا شکار شد.
عقاب جنگی که از آن به عنوان یکی از بزرگترین و قدرتمندترین انواع عقاب نام برده می شود نیز در برابر سوسمار بزرگ آفریقایی کار سختی را در پیش داشت.
رادنی نومبکانا 43 ساله عکاس و راهنمای حیات وحش تورهای سافاری در حیات وحش پارک ملی کروگر آفریقای جنوبی است. او یکی از معروف ترین راهنماهای تور سافاری در حیات وحش آفریقا محسوب می شود.
رادنی در یکی از تورهای خود لحظه شکار سوسمار بزرگ آفریقایی را توسط یک عقاب جنگی مشاهده کرد.
او که در حال عزیمت به سکونت گاه شیرها و پلنگ ها بود ناگهان متوجه درگیری بین عقاب و سوسمار شد. رادنی می گوید: این باورنکردنی بود، من تاکنون چنین چیزی ندیده بودم. یک ساعت در حال تماشا بودیم، سوسمار زیر پنجه های عقاب دست و پا میزد و دائما حرکت می کرد. عقاب نیز با نوک خود ضرباتی به سر و صورت این حیوان وارد کرد.
این راهنمای حیات وحش افزود: پس از آن برای صرف صبحانه رفتیم اما وقتی برگشتیم باز هم عقاب و سوسمار را دیدیم، عقاب در تلاش برای کُشتن سوسمار و سوسمار نیز در تلاش برای رهایی از زیر پنجه های قدرتمند عقاب. در مجموع 5 ساعت طول کشید تا سرانجام مارمولک تسلیم شد و عقاب با نوک خود این حیوان را کور کرد و کشت.
رادنی می گوید حیات وحش پُر از شگفتی است، شما هرگز نمی دانید چه زمانی یک اتفاق و رویداد منحصر به فرد را مشاهده خواهید کرد و فقط وقتی فکر می کنید همه چیز را دیده اید اتفاق جدیدی رخ می دهد و شگفت زده می شوید.
عقاب جنگی در زیستگاه‌های باز و نیمه باز جنوب آفریقا زندگی می‌کند. این پرنده حتی توانایی شکار مارهای پیتون جوان، بابون و میمونهای دیگر و آهوهای کوچک را دارد و شکار غزالکی با وزن 37 کیلوگرم از آن مشاهده شده که احتمالاً بزرگترین شکار گزارش شده از تمام انواع عقاب است.

 

به پیج اینستاگرامی «آخرین خبر» بپیوندید
instagram.com/akharinkhabar