مهر/ مسئول دبیرخانه کانون های فرهنگی هنری مساجد استان اردبیل گفت: بانوان مسجدی در اجرای احکام دینی در خصوص ازدواج اطلاع‌رسانی و مشاوره‌های موفق دارند.
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از دبیرخانه کانون مساجد اردبیل، نادر سقا بعد از ظهر چهارشنبه در نشست نور امید با هدف غنی سازی اوقات فراغت دختران گفت: تاکنون در تمامی برنامه های تدارک دیده برای بانوان بحث مشاوره دینی و زندگی پیش بینی شده تا برای مشکلات و موانع خانوادگی آنها راهکارهای ارائه شود.
وی با اشاره به اینکه مشاوره دینی و آموزش مهارت های زندگی در برنامه کانون های مساجد به جد دنبال می شود، به ضرورت اشاعه فرهنگ صحیح ازدواج تاکید کرد.
مسئول دبیرخانه کانون های فرهنگی هنری مساجد استان اضافه کرد: در این راستا کانون های مساجد برنامه های مختلفی ویژه بانوان با هدف اشاعه فرهنگ ازدواج صحیح دارد.
وی متذکر شد: توجه به کاهش رشد چشم گیر جمعیت کشور و افزایش سن جامعه دغدغه های بسیاری را برای خانواده ها در آینده پیش خواهد آورد که خود خانواده ها باید به این مسئله آگاه باشند.
سقا همچنین نقش والدین در کاهش سن ازدواج را تاثیرگذار است و یادآور شد: باید والدین را نسبت به این نقش خود آگاه کرد.
یکی از اساتید دانشگاه اردبیل نیز در این نشست تاکید کرد که آگاهی زوجین از شناخت فلسفه و اهداف ازدواج، شیوه های شناسایی همسر، مهارت همدلی و اعتماد به نفس می تواند آنها را در برابر مشکلات و موانع ازدواج بیمه کند.
نعیم راثی زاده با اشاره به اینکه مشکلات فردی، خانوادگی و اجتماعی مشکلات و موانع را در برابر ازواج زوجین پیش می آورد، تصریح کرد: خصوصیات اخلاقی خوب همیشه اساس و پایه یک ازدواج موفق را تشکیل می دهد.
وی افزود: بررسی ها نشان می دهد اشتباه زوجین قضاوت بر اساس شخصیت فردی افراد است نه بر خصوصیات اخلاقی که این مسئله آسیب های زیادی به خانواده ها وارد ساخته است.