کودک سیتی/ یکی از راه های خوب برای آماده کردن بچه ها برای شروع سال تحصیلی درست کردن کاردستی های جالب و مربوط به درس و مدرسه است. در این کاردستی جالب و سریع با استفاده از یک قوطی خالی کنسرو یک جامدادی درست می کنیم.
ابتدا یک قوطی کنسرو را کاملا بشویید و برچسب های روی آن را بردارید. برای این کاردستی لازم است برای باز کردن درب کنسرو از درب بازکن هایی که گرد بر هستند استفاده نمایید تا یک استوانه باز بدون لبه های تیز داشته باشید.
برای برداشتن برچسب های روی قوطی می توانید از الکل، سرکه و یا آب داغ استفاده نمایید.
توضیح : تا این مرحله بایستی توسط والدین و با احتیاط انجام شود.
حال برای تزیین روی آن از چند روش می توانید استفاده نمایید که در هر صورت توصیه می کنیم از چسب های مناسب و قوی مانند چسب حرارتی و با نظارت والدین استفاده شود.
۱- از اسپری رنگ استفاده نمایید که اینکار باید در فضای باز و با پهن کردن روزنامه باطله در زیر کار انجام شود.
۲- روی قوطی را با پارچه های زیبا، کاغذ های کادو بخصوص نوعی که ضد آب هستند، مقوا، فوم کاردستی، سنگ و یا صدف بپوشانید و تزیین نمایید. در تصویر سمت چپ از کاغذ کادو و روبان ، در تصویر وسط از فوم و در تصویر سمت راست از پوست درخت استفاده شده است.
۳- روی قوطی را با رنگ اکریلیک نقاشی نمایید که این روش به دلیل دشورای و ایجاد لکه های احتمالی، برای بچه های کوچکتر توصیه نمی شود.
برای تزیین بیشتز از چشم های عروسکی، پولک، برچسب ، پوست درخت و یا هر چیز زیبای دیگر که در دسترس دارید، می توانید استفاده نمایید.
توجه نمایید که در اینجا ما با گذاشتن تصاویر مختلف سعی در دادن ایده های جالب به خوانندگان داریم و نمی خواهیم با دادن دستورات معلوم، محدودیتی در پرورش خلاقیت کودکان ایجاد نماییم.
امیدواریم از آموزش این کاردستی جالب استفاده نمایید و با درست کردن این کاردستی ، بچه ها به تدریج به حال و هوای رفتن به مدرسه و سال تحصیلی بازگردند. یک تزیین زیبا و هنرمندانه دیگر از همین کاردستی که با کمک کاغذ کادو و نقاشی انجام شده است در بالا آمده است.