مجله سیب سبز/ کمربند و این همه دردسر!
کسانی که استخوان‌بندی ظریف دارند، بهتر است از کمربندهایی با سگک ظریف استفاده کنند. اگر لاغر هستید، کمربند‌های باریک استفاده نکنید چون زیادی لاغر نشان‌تان می‌دهند اگر همه لباس‌تان یکرنگ است، کمربند‌تان را هم از همان رنگ انتخاب کنید و اگر بالاتنه‌تان بزرگ است، اصلا سراغ کمربند‌های زیادی پهن نروید.

ظاهر خانم‌هایی با اضافه وزن
خانم‌هایی که اضافه وزن دارند بدانند، کفش‌های بنددار در قوزک پا، ژاکت‌های بزرگ و شل‌وول، شلوار‌های خمره‌‌ای، لباسی با بالاتنه شلوغ و کیف‌های کوچک، آن‌ها را از آنچه هستند، چاق‌تر نشان می‌دهد، شما می‌توانید در انتخاب لباس‌های‌تان سراغ پارچه‌های ظریف و نرم بروید. چون پارچه‌های شق و رق، ‌روی اندام شما خطوطی غیرطبیعی ایجاد می‌کند که در اصل شما را پروزن‌تر نشان می‌دهد. سراغ لباس‌های خیلی چسبان هم نروید. همانطور که بهتر است سراغ لباس‌های خیلی گشاد نروید.

مایوی شنای کوچولو
اگر به‌دنبال مایوی شنا برای فرزندتان هستید، نباید فراموش کنید که بهترین انتخاب برای شما، سر زدن به نمایندگی‌های معتبر است، مایو، چسبان است و مستقیما با پوست لطیف فرزندتان سروکار دارد. پس جنس مرغوب، مهم‌ترین نکته‌ای است که باید در این مورد بدانید.

سطل روی سر!
اگر اهل کلاه‌ سر گذاشتن هستید، در تابستان به فکر یک کلاه کاملا تابستانی باشید. طبیعی است که در شهرهای غیرساحلی، کلاه حصیری گذاشتن بیشتر جنبه شوخی دارد. پس می‌توانید یک کلاه لگنی را جایگزین آنها کنید. این کلاه‌ها به کلاه سطلی هم معروفند. همان‌هایی که لبه‌هایی با چین درشت دارند و دور تا دورشان روی سر می‌نشیند و بالای کلاه مثل یک لگن، کل‌ سر را می‌پوشاند.

کجا چه زیورآلاتی؟
همیشه خاطرتان باشد که گوشواره‌ و گردنبندتان را با توجه به مکانی که مقصد شماست، انتخاب کنید. مثلا در محیط‌های کاری و اداری، گوشواره‌های بزرگ و پرسر و صدا را در زیر مقنعه نیندازید یا مثلا در مجلس ختم یک گردنبند ظریف و ساده و بدون زرق و برق به گردن بیندازید در ضمن درست نیست که خانم‌های 30‌سال به بالا از زیورآلات بدل که مناسب دختران نوجوان است، استفاده کنند.

سایزکت و شلوارها
آقایان شیک پوش توجه داشته باشند که نباید سایز کت و شلوار‌شان زیاد بزرگ باشد. سرشانه‌های کت باید جذب شانه‌های شما باشد نه بزرگ‌تر از شانه‌های‌تان. قد آستین‌ کت‌تان هم باید تا مچ باشد، به‌طوری که وقتی دست‌تان را تا می‌کنید، آستین‌ پیراهن‌تان به اندازه 3 تا 4 سانتی‌متر از زیر آستین کت بیرون بزند. در ضمن این روزها دیگر پوشیدن شلوار خیلی گشاد و خیلی تنگ در کت و شلوار، رواج ندارد. پس به‌دنبال کت و شلواری باشید که شلوارش راسته باشد و آنقدر هم بلند نباشد که تا زیر پاشنه کفش‌تان بیاید.

تن‌خور شلوار یعنی چه؟
موقع انتخاب شلوار جین دقت کنید که ممکن است این شلوارها بعد ازشسته‌شدن، کمی آب بروند پس بهتر است، کمی قد آن‌ها را بلندتر انتخاب‌ کنید. موقع خرید، وضعیت تن خور شلوار را در نظر بگیرید. بهترین روش برای تشخیص تن‌خور شلوار جین این است که آن را به‌طور آزمایشی تن کنید کمی با آن در فروشگاه راه بروید و حجم جیب‌ها و راحتی‌اش را موقع نشستن بررسی کنید.


4 نکته تکمیلی
اگر زیادی ولخرجید...
بعضی وقت‌ها عصبانی هستید، بعضی وقت‌ها دل‌تان گرفته، بعضی وقت‌ها هیجان‌زده‌اید و... در همه این مواقع برای این‌که حال‌تان خوب شود، خرید می‌کنید. آن هم، لباس، کفش، روسری، عینک و... قبل از خرید کردن، احساسات‌تان را بشناسید و عجولانه تصمیم نگیرید و موقع خرید رفتن همه پول‌های‌تان را همراه نبرید. حتی کارت بانک‌تان را در خانه بگذارید تا نتوانید از عابربانک‌ها پول بگیرید. در ضمن با کسانی که میل زیادی به خرید کردن دارند، زیاد رفت‌وآمد نکنید به‌خصوص در پاساژ‌ها و مراکز خرید.
مادر خوش‌لباس کیست؟
مامان‌های آینده بدانید که لباس‌های دوران بارداری باید با رشد شکم، قابل تطبیق باشد. اگر‌نه، هر ماه مجبورید 3-2 دست لباس تهیه کنید. در دوران بارداری لباسی انتخاب کنید که پارچه‌اش بین 4 تا 10 درصد نایلون یا الیاف کششی داشته باشد. از طرف دیگر اجناس طبیعی بهتر از اجناس مصنوعی هستند. پس پارچه‌های نخی کشباف و استرچ یکی از بهترین انتخاب‌های‌تان است. در ضمن اگر می‌خواهید در دوران بارداری شلوار پا کنید، حتما سراغ نمونه‌هایی بروید که یک تکه کامل بالای آن کشی است و به شلوار بارداری معروف است.
چین و چروک‌ خداحافظ
خانم‌های 50 سال به بالا بدانند که باید لباس‌‌هایی با رنگ‌های سنگین‌تر بپوشند. زیورآلات زیاد و بیش‌از‌اندازه به‌خودتان آویزان نکنید. در آرایش‌، زیاده‌روی نکنید. لباس‌های‌ زیادی گشاد و پیراهن‌های یقه هفت نپوشید تا چین و چروک‌ روی گردن‌تان دیده نشود.
فقط برای تو
اگر می‌خواهید ببینید پیراهن مورد نظرتان کاملا سایزتان هست یا نه، می‌توانید با یک آزمایش کوچک، به جواب برسید. دکمه بالای پیراهن را ببندید، اگر 2 یا 3 انگشت‌تان بین یقه و گردن‌تان جا گرفت اندازه یقه درست است. حالا دست‌تان را خم کنید. آستین‌ پیراهن نباید از سر مچ شما حرکت کند و بالا بیاید. در قسمت کمر و شکم هم نباید پیراهن کشیده شود. دست‌های‌تان را هم بالا ببرید. اگر پیراهن از شلوارتان بیرون نیامد، یعنی این پیراهن را دوخته‌اند برای شما!