آخرین خبر/ نحوۀ تشخیص خز طبیعی از خز مصنوعی
اگر شما هم علاقۀ زیادی به مجموعۀ پالتوهای خزدار زنانه دارید، بهتر است اول بدانید خز طبیعی با خز مصنوعی چه تفاوتی دارد و بتوانید آن‌ها را از هم تمیز دهید. پالتوهای خزدار زنانه که خز طبیعی دارند، بسیار گران‌قیمت‌اند و هر کسی قدرت خرید آن را ندارد. فکرش را بکنید شما پوست یک حیوان را تن کرده‌اید! خز مصنوعی از الیاف مصنوعی تشکیل شده و در نساجی بافته می‌شوند.
قبل از خرید پالتوهای خزدار زنانه، به برچسب داخل لباس دقت کنید. شرکت تولید‌کننده و نوع خز در پالتوهایی که خز طبیعی هستند، درج شده است. برندهای محدودی خز طبیعی تولید می‌کنند.
اگر فروشنده به شما پالتوهای خزدار زنانه را با قیمتی متوسط و مناسب معرفی کرد، بدانید خز مصنوعی در آن به کار رفته است. قیمت محصولات خز طبیعی بسیار بالاست.
برای تشخیص خز طبیعی از خز مصنوعی آن را لمس کنید. خز طبیعی بسیار لطیف است و دست روی آن سُر می‌خورد؛ اما خز مصنوعی کمی زبر است.
همان‌طور که در مقاله دیگری از روزچین نحوۀ تشخیص چرم طبیعی از مصنوعی را به شما یادآور شدیم، می‌توانید چند تار مو از پالتو را بسوزانید؛ اگر بوی موی سوخته در فضا پیچید، چرم طبیعی است؛ اما اگر بوی پلاستیک داد و آب شد، چرم مصنوعی است.
تا می‌توانید موهای خز را کنار بزنید تا پوست زیر خز را ببینید؛ اگر بافت پارچه‌ای زیرِ خز بود، محصول خز مصنوعی است. اما اگر پوست حیوان را تشخیص دادید، خز طبیعی است.

نحوۀ شست‌و‌شو و نگهداری از پالتوهای خزدار زنانه
اگر پالتوی شما خز طبیعی است، برای شست‌و‌شو سالی یک بار به متخصص خز مراجعه کنید و نه خشک‌شویی!
اما برای شست‌و‌شوی پالتوی خز مصنوعی، از مایع لباسشویی و پایین‌ترین دور ماشین لباسشویی با آب خنک استفاده کنید. بعد از دور خشک‌کن، آن را از ماشین درآورده، بتکانید و به چوب لباسی آویزان کرده و در معرض هوا قرار دهید تا خشک شود. در‌نهایت با برس دندانه درشت، پالتو را شانه بزنید تا خز آن مرتب شود.
پالتوی فوتر زنانه از آن دسته پالتوهای پرطرفدار و پر‌فروش بازار پوشاک است. تنوع رنگ و مدل و گرم‌بودن این نوع پالتو، در بازارِ داغِ آن بی‌تأثیر نیست. عمر پالتوی فوتر زنانه بالاست و تا چند سال می‌توانید از این محصول استفاده کنید. جالب است بدانید نام اصلی این محصول در جهان «پالتوی پشمی» است و مواد اصلی این نوع پالتو پشم است. اما در فرانسه با نام فوتر رواج دارد؛ حال چطور این نام در بین ایرانی‌ها نیز جا افتاده است، خود جای تفحص و تأمل دارد. با روزچین همراه باشید تا در‌مورد پالتوهای پشمی زنانه بیشتر بدانید.

چرا پالتوی فوتر زنانه؟!
معمولاً قیمت عرضۀ پالتوی فوتر زنانه در بازار مناسب است و فروش بیشتری نسبت به پالتوی چرم یا خز دارد. پشم از دیرباز در صنعت نساجی و تولید پوشاک به‌عنوان یکی از مواد مهم به کار رفته است و در سرمای زمستان و مناطق کوهستانی معمولاً از کلاه، جوراب، پالتو و… پشمی استفاده می‌شود. البته پالتوی فوتر زنانه ممکن است از پشم طبیعی یا الیاف مصنوعی تولید شده باشد.

نحوۀ تشخیص الیاف طبیعی (پشم) از الیاف مصنوعی
برای اینکه بتوانید پالتوی فوتر زنانه (پشمی) را از پالتویی که از الیاف مصنوعی ساخته شده تشخیص دهید باید بدانید که:
پشم غیر‌قابل‌اشتعال است، مگر اینکه در مقابل حرارت مستقیم قرار گیرد.
چون تارهای پشم از تارهای هم‌حجم خودش وزن کمتری دارد، در‌نتیجه پوشاک پشمی بسیار سبک‌اند.
پشم اشعۀ ماوراء‌بنفش را از خود عبور نمی‌دهد و برای سلامتی مفید است.
پشم بسیار قابل‌ارتجاع است می‌تواند سی‌درصد بیشتر از حد نرمال دراز شود و شکل ظاهری خود را حفظ کند.
محصولاتی که از پشم تولید می‌شوند درخشندگی طبیعی دارند.

نحوۀ شست‌و‌شو و نگهداری از پالتوی فوتر زنانه
برای شستن پالتوی فوتر زنانه یا پالتوی پشمی بهتر است آن را به خشک‌شویی بسپارید، در غیر‌این‌صورت با آب سرد و با مایع مشکی‌شو برای پالتوی مشکی و تیره، و از مایع رنگی‌شو برای پالتوهای رنگ روشن استفاده کنید. دقت کنید پالتو را با برنامۀ شست‌و‌شوی پارچۀ پشمی درج‌شده روی ماشین لباسشویی (که غالباً با عبارت «Wool» مشخص شده است) بشویید.
بعد از خاموش‌شدن ماشین آن را روی چوب‌لباسی آویزان کنید و در‌نهایت با برس مخصوصِ پالتو آن را شانه بزنید. معمولاً اگر پالتوهای پشمی و فوتر را بلافاصله بعد از شست‌و‌شو بتکانید و به چوب‌لباسی آویزان کنید، نیاز به اتوکشی ندارند؛ اما اگر پالتو چروک شده‌ است، با درجۀ مخصوص روی اتو که همان عبارت «wool» است اتو کنید. اگر تجربۀ این‌ کار را ندارید، بهتر است به اتو‌شویی مراجعه کنید.
معمولاً پالتوهای پشمی از پشم گوسفند، شتر و پیلۀ کرم‌ابریشم تولید می‌شوند؛ اما پالتوی فوتر زنانه با الیاف مصنوعی غیر‌‌ارگانیک بوده و با ترکیب های شیمیایی در صنعت نساجی تولید می‌شود. پالتوهای پشمی گران‌قیمت هستند، اما پالتوی فوتر زنانه با الیاف مصنوعی و با قیمت‌های مناسب در بازار یافت می‌شوند. این پالتوها قابل اتو‌کشی هستند و معمولاً در رنگ‌های متنوعی ارائه می‌شوند. نوع دکمه‌ای و زیپی این پالتوها موجود است و به‌صورت پانچ نیز طراحی می‌شوند. این پالتوها بسیار گرم، راحت و سبک هستند.همراهان عزیز، آخرین خبر را بر روی بسترهای زیر دنبال کنید:
آخرین خبر در ویسپی
http://wispi.me/channel/akharinkhabar
آخرین خبر در سروش
http://sapp.ir/akharinkhabar
آخرین خبر در گپ
https://gap.im/akharinkhabar