روزچین/ معمولاً آدم‌ها به آنچه که دارند راضی نیستند. مو فرفری‌ها به‌دنبال روش صاف کردن موی فر هستند و برعکس، اغلب کسانی که موی لَخت و صاف دارند، به‌دنبال فر کردن و حالت دادن به آن هستند. البته، تجربۀ طورِ دیگری بودن لذت‌بخش است و اینکه افراد به‌دنبال ایجاد تحول و تنوع در ظاهر خود هستند، کاملاً طبیعی است. روزچین در این مقاله روش صاف کردن موی فر را به طریقه‌های مختلف به شما معرفی می‌کند.

روش صاف کردن موی فر
در سالن‌های زیبایی و مراکز تخصصی پوست و مو، برای صاف کردن موی فر دو روش را پیشنهاد می‌کنند: روش دائمی و موقت.
اگر دوست دارید برای همیشه صاحب موهای صاف و ابریشمی شوید روش دائمی برای شما مناسب است. اما اگر برای تنوع به دنبال صاف کردن موی فر خود هستید، نوع موقت را انتخاب کنید. در ادامۀ این مقاله از روزچین هر دو روش را توضیح خواهیم داد و شما می توانید با اطلاعاتی که به دست می‌آورید روش مناسب خودتان را انتخاب کنید. همراهمان باشید.

روش صاف کردن موی فر به صورت موقت
صاف کردن موی فر با روش موقت، با نام گلت کردن مو در بین عموم رایج است. در واقع گلت نام برندی قدیمی از محصولات صافی موقت موست. این روش موقت بوده و تأثیر آن کمتر از شش ماه است. در مقاله دیگری از روزچین گلت کردن موی سر به طور کامل آموزش داده می‌شود.

معایب روش موقت صاف کردن موی فر
به‌طور‌کلی استفاده از هر روش غیر‌طبیعی و به‌خصوص شیمیایی در بدن عوارض جانبی مربوط به خود را دارد. روش‌های مختلف صاف کردن موی فر با اتوی مو یا مواد شیمیایی برای سلامت مو و بدن شما مضر است.

بنا بر این دلایل، صاف کردن موقت موی فر را توصیه نمی‌کنیم!
یکی از رایج‌ترین عوارض صاف کردن موی فر، خشکی بیش‌از‌حد آن است. مو به میزان زیادی رطوبت طبیعی خود را از دست می‌دهد و حتی با انواع ماسک و نرم‌کنندۀ مو هم مشکل حل نخواهد شد.
آلرژی، یکی دیگر از عوارض جانبی استفاده از مواد شیمیایی برای صاف کردن موی فر است. این حساسیت‌ها ممکن است بلافاصله بروز کنند یا چند روز پس از آن. برخی از این آلرژی‌ها ممکن است شامل سوزش و خارش پوست و مو، قرمز‌شدن پوست سر، قرمز‌شدن و خارش چشم‌ها باشند. اگر هر کدام از این عوامل بیش از یک روز ادامه یابد باید به پزشک متخصص مراجعه کنید.
از‌بین‌رفتن انعطاف پذیری مو، یکی دیگر از عوارض صاف کردن موی فر است. پس از صاف کردن موی فر، مو دیگر شادابی قبل را نخواهد داشت و به‌سختی حالت می‌گیرد.
قطعاً همۀ کسانی که با مواد شیمیایی به جان موهایشان می‌افتند تا آن‌ها را صاف کنند، با ریزش شدید مو مواجه خواهند شد. با صاف کردن موی فر، فولیکول‌های مو ضعیف می‌شوند و ریزش موها ادامه خواهند داشت.


روش صاف کردن موی فر به صورت دائم
در‌حال‌حاضر داشتن موهای لخت و ابریشمی، آن‌هم به‌صورت دائم، برای افرادی که موهای فر و وز دارند رؤیایی دست‌یافتنی شده است. در مراکز زیبایی و سالن‌ها این روش به‌صورت کاملاً تخصصی ارائه می‌شود. گرچه هزینۀ این روش بالا بوده و تصمیم برای انجام آن به‌خاطر هزینه کمی دشوار است، اما قطعاً نتیجۀ ایده‌آل آن ارزش انجامش را خواهد داشت.

آنچه در صاف کردن دائمی موی فر اتفاق می‌افتد!
فرم موهای فر به دلیل پل‌های گوگردی آن است. امروزه محصولات بی‌نظیر صافی دائم مو، این پل‌ها را شکسته و ساختار مو را برای همیشه تغییر می‌دهند و آن‌ها را کاملاً صاف و براق می‌کنند. تنها زمانی که موها از ریشه رشد می‌کنند بسته به میزان فر، بین نه ماه تا یک سال بعد، باید ریشه‌ها را صاف کرد. با این روش موها کاملاً سالم باقی می‌مانند. البته باید بعد از صاف کردن موی فر مراقبت‌های لازم را داشته و تا حدود دو هفته موها را رنگ نکنید، اما بعد از آن مشکلی برای رنگ کردن مو نخواهید داشت؛ البته باید دکلره‌کردن مو را برای همیشه فراموش کنید.