مامی سایت/ زمانی که کودک شما به سن بلوغ می‌رسد، اشتیاق آرایش کردن، این بار نه به عنوان نقشی برای تظاهر، به او باز می‌گردد. شما احتمالا تمایل دارید با او در مورد روش آرایشش گفتگو کنید اما هنگامی که او را در حال بیرون رفتن از خانه با لب‌هایی براق و طعمی گیلاس مانند(لوازم آرایشی که شما در دوران مدرسه با او موافقت کردید)می‌بینید، ممکن است با حسی از دلتنگی، همان کودک بی‌گناه گذشته با آرایش سالهای کودکی‌اش را به یاد آورید. بنابراین از آنچه هنوز وجود دارد لذت ببرید.
رونی کوهن- سندلر، روانشناس بالینی و نویسنده کتاب استرس در دختران و کمک به کاهش آن در سن فشار می گوید: «تنها دخترهای کوچک نیستند که شیفته آنند، پسرها نیز آرایش را دوست دارند.»
کوهن- سندلر می گوید: «آرایش کردن در این سن به نوعی تظاهر در بازی است. بسیاری از کودکان لباس‌های گوناگون به تن می‌کنند و در نقش‌های متفاوتی ظاهر می‌شوند بخصوص وقتی رفتار بزرگسالان را مورد تقلید قرار می‌دهند. لوازم آرایش نیز ابزاری خاص برای تظاهر نقش آنهاست.»
کوهن بیان می کند: «بسیاری از کودکان مجذوب لحظه‌ای می‌شوند که مادرانشان در حال آرایشند. آنها از تمرکز و خلاقیت آن لذت می‌برند. مثل این است که ماژیکی را بروی صورت خود بکشی. به این عمل، خشنودی آن لحظه کودک را نیز اضافه کنید، وقتی می‌تواند چهره خود را با حرکتی اندک تغییر دهد و تعجب نکنید که آرایش کردن یکی از اولویت‌های او در زندگی است.»همراهان عزیز، آخرین خبر را بر روی بسترهای زیر دنبال کنید:
آخرین خبر در ویسپی
http://wispi.me/channel/akharinkhabar
آخرین خبر در سروش
http://sapp.ir/akharinkhabar
آخرین خبر در گپ
https://gap.im/akharinkhabar