زندگی آنلاین/ اگر می‌خواهید کوچولوی دلبندتان کلاهی بانمک برای گرم نگهداشتن سر خود در فصل سرما داشته باشد و در عین حال آنقدر به آن علاقه‌مند بوده که با خوشحالی از آن استفاده کند، این کلاه نوک تیز، که شبیه کلاه جادوگرهای قصه‌ها می‌ماند، ایده خوبی است.

لوازم مورد نیاز :
30 سانتی‌متر پارچه برای قسمت بیرونی کلاه و 30 سانتی‌متر آستر کلاه (برای آستر کلاه از پارچه‌ای که جنس آن گرم باشد، استفاده کنید. مثلا می‌توانید برای رویه کلاه از جنس مخمل و آستر آن را پشمی انتخاب کنید.)
18 سانتی‌متر روبان
لوازم مخصوص خیاطی 


روش کار:
1- ابتدا با اندازه‌گیری سر کودک‌تان شروع کنید. متر را از یک طرف شانه و کنار گردن او قرار داده و تا روی سر و طرف دیگر کنار گردن او روی شانه ببرید.
هر اندازه‌ای که به دست آوردید، 10 سانتی‌متر اضافه کنید و بدین ترتیب اندازه طولی را که باید روی پارچه برش بزنید، به دست می‌آورید.
سپس از شقیقه یک طرف سر تا طرف دیگر سر را هم اندازه‌گیری کرده و با 10 سانتی‌متر جمع کنید و عدد به دست آمده را تقسیم بر 2 کنید.
بدین ترتیب عرض (پهنای) کلاه مورد نظرتان نیز به دست می‌آید سپس از روی پارچه (هم پارچه رویی کلاه و هم آستر کلاه)، مستطیلی به طول و عرض به دست آمده‌تان برش بزنید.
2- اکنون مستطیل پارچه‌ای تان را از وسط تا زده به طوری که عرض‌های (لبه‌های کوتاه) پارچه به روی هم قرار بگیرند و سپس با گذاشتن 1/5 سانتی‌متر زاپاس (جای دوخت)، لبه‌های بلند (طول) پارچه را بدوزید
گوشه دوخته شده پارچه را برش زده و صاف کنید.
این قسمت، نوک تیز کلاه‌تان است که وقتی پارچه را برگردانید به خوبی خود را نشان می‌دهد
3- اکنون مرحله 2 را برای پارچه آستری کلاه نیز تکرار کنید. سپس لایه آستر را به رو برگردانده و درون لایه بیرونی کلاه قرار دهید و سپس با گذاشتن 1/5 سانتی‌متر زاپاس، لبه‌های جلویی کلاه را به هم بدوزید
4- اکنون کلاه را از طریق قسمت باز و دوخته نشده، به رو برگردانید و آستر را به درون بخش اصلی کلاه قرار دهید. سپس لبه جلویی کلاه را بدوزید
5- حالا کلاه آماده شده را به صورت تصویر در آورده و لبه پایین آن را بدوزید.
6- لبه پایینی کلاه را یکبار 1/5 و بار دیگر 2/5 سانتی‌متر به طرف آستر پارچه، تا بزنید. بدین ترتیب یک لیفه، آماده می‌شود
7- اکنون روبان آماده‌تان را از درون این لیفه عبور دهید. سپس آن را بکشید تا پایین کلاه به دو سوم پهنای خودش برسد. می‌توانید اندازه طول روبان را به دلخواه، برش بزنید
کلاه نوک تیز فرزند دوست‌داشتنی‌تان آماده است.همراهان عزیز، آخرین خبر را بر روی بسترهای زیر دنبال کنید:
آخرین خبر در تلگرام
https://t.me/akharinkhabar
آخرین خبر در ویسپی
http://wispi.me/channel/akharinkhabar
آخرین خبر در سروش
http://sapp.ir/akharinkhabar
آخرین خبر در گپ
https://gap.im/akharinkhabar