فوت و فن/ با این کیسه‌های کوچک جادویی لباس‌هایی همیشه خوشبو داشته باشید! این کیسه‌های عطر آگین بویی لطیف و دوست داشتنی به کمد لباس‌هایتان می‌دهند!
این کیسه‌های خوشبو با برنج و روغن‌های عطری پر می‌شوند و در هر جایی، حتی درون ساک باشگاه، قابل استفاده اند. با این آموزش ساده می‌توانید در کمتر از یک ساعت چند عدد از این کیسه‌های پارچه‌ای را درست کنید!

چه چیزهایی نیاز داریم؟
– پارچه
– متر یا خط کش
– قیچی
– چسب لباس اتویی یا نخ و سوزن
– اتو
– ۱ فنجان برنج خام
– عصاره اسطوخودوس ۱۵ قطره (یا عصاره هر گیاه دیگری)
– قیچی دالبر
شروع کنیم!

مرحله اول
از پارچه‌ای که تهیه کرده اید ۲ مربع به اندازه دلخواه ببرید (حدود ۸ سانتی متر کافی است). سعی کنید از پارچه‌هایی با رنگ و طرح‌های شاد استفاده کنید تا کارتان علاوه بر بوی خوب، ظاهر خوبی هم داشته باشد!

مرحله دوم
از چسب لباس ۳ نوار باریک، اندکی کوچکتر از اضلاع مربع ببرید. پارچه را روی سطح صافی قرار دهید و نوار چسب‌ها را پشت پارچه بگذارید. در اینجا شما تنها روی ۳ ضلع مربع نوار چسب گذاشته اید و یک ضلع آن بدون چسب است.

مرحله سوم
اتو را داغ کنید و روی چسب‌ها بکشید. اجازه دهید ۱ تا ۲ دقیقه بمانند و خنک شوند سپس کاغذ پشت چسب را از روی پارچه بردارید.

مرحله چهارم
مربع دومی را که از قبل بریده بودید روی پارچه چسب دار قرار دهید. حالا اتو را روی دو تکه پارچه بکشید و آنها را روی هم محکم بچسبانید. حالا سه ضلع مربع به هم چسبیده اند و دهانه کیسه باز است.
به جای چسب لباس می‌توانید ۳ ضلع مربع را به راحتی بدوزید. برای این کار دوخت را ریز انجام دهید و سعی کنید از نخ‌هایی با رنگ متضاد با پارچه استفاده کنید تا کار جلوه زیبا تری بگیرد.

مرحله پنجم
۱ فنجان برنجی که داشتید را با ۱۵ قطره عصاره اسطوخودوس درون کاسه ای مخلوط کنید. حتما لازم نیست از عصاره اسطوخودوس استفاده کنید. از هر عصاره دیگری که دوست دارید استفاده کنید. عصاره یاس هم انتخابی عالی است!
برنج و عصاره را به خوبی با هم مخلوط کنید به طوری که تمام دانه‌ها به عصاره آغشته شوند.

مرحله ششم
۳ قاشق چای خوری از برنج معطرتان را از دهانه کیسه به درون آن بریزید.

مرحله هفتم
دانه‌ها را به طرف انتهای کیسه هل دهید. نواری دیگر از چسب لباس ببرید. آن را روی لبه باز کیسه قرار دهید و روی آن اتو بکشید. اندکی صبر کنید تا خنک شود سپس کاغذ چسب را بردارید و اتو را یک بار دیگر روی دهانه کیسه بکشید. به این ترتیب کیسه‌تان بسته می‌شود! در این مرحله هم به جای چسب می‌توانید دهانه کیسه را بدوزید. تنها توجه کنید که دوخت را بسیار ریز انجام دهید تا دانه‌های برنج درزی برای بیرون آمدن نیابند!

مرحله هشتم
اگر می‌خواهید کیسه‌تان را بدوزید، باید این مرحله را در زمان بریدن مربع‌ها انجام دهید و در همان مرحله به جای بریدن پارچه با قیچی معمولی، آن را با قیچی دالبری ببرید. اگر از چسب لباس استفاده کرده اید که کار ساده است! کیسه‌های خوشبوی آماده شده‌تان را بیاورید، با استفاده از قیچی دالبری لبه‌های آن را ببرید تا هم ظاهر زیبا و خاصی به کیسه‌ها دهید و هم از فرسوده شدن لبه‌ها جلوگیری کنید. در هنگام برش مواظب باشید که روی چسب‌ها را نبرید.
از این کیسه‌های کوچک خوشبو چند عدد با عطرهای مختلف درست کنید و در همه دراورها، کمدهای لباس و حتی چمدان‌ها قرار دهید تا رایحه خوبشان همه جا همراه‌تان باشد.
چند عدد از این کیسه‌های خوشبو را بر روی هم قرار دهید و دورشان روبان بپیچید تا هدیه‌ای زیبا برای دوستان‌تان شوند!همراهان عزیز، آخرین خبر را بر روی بسترهای زیر دنبال کنید:
آخرین خبر در تلگرام
https://t.me/akharinkhabar
آخرین خبر در ویسپی
http://wispi.me/channel/akharinkhabar
آخرین خبر در سروش
http://sapp.ir/akharinkhabar
آخرین خبر در گپ
https://gap.im/akharinkhabar