خراسان/ مردی 37 ساله و به لطف خدا صاحب دو فرزندم. همسرم فوق العاده است و من با او راحتم و زندگی خوبی دارم اما مدتی است دختر خانمی به من علاقه مند شده است و می گوید می خواهم همسرت شوم. همه شرایط من را می داند. چند بار به او جواب رد داده ام اما می گوید بلایی سر خودش می آورد. خواهش می کنم راهنمایی ام کنید و نجاتم بدهید.
متاسفانه گاهی دیده می شود که دختران مجرد، تمایل به ارتباط با مردان متاهل پیدا می کنند. در پیام خود اشاره نکردید که این خانم چطور و کجا با شما آشنا شده که بارها شما را دیده و ابراز علاقه کرده است. با این حال، چند نکته و توصیه برای شما دارم.
عوامل گرایش دختران مجرد به مردان متاهل
عامل اصلی این پدیده، تنهایی و کمبود محبت دختران در محیط خانه و رعایت نکردن بعضی اصول اخلاقی توسط بعضی زنان در ارتباط های اجتماعی شان است. بالا رفتن سن ازدواج، سخت گیری های افراطی بعضی والدین با قرار دادن شرایط دشوار و غیر ارزشی برای خواستگاران و نیاز شدید برخی دختران مجرد به تکیه گاه و حامی، از جمله عوامل برجسته و تاثیرگذار دیگر در این زمینه است. ممکن است این سوال برای شما پیش بیاید که چرا با پسران مجرد ارتباط نمی گیرند؟ از نظر آن ها مرد متاهل چون تجربه بیشتری در زندگی پیدا کرده و پخته تر شده و به لحاظ مالی و اقتصادی هم ثبات بیشتری پیدا کرده، برای دختر مجرد اطمینان و امنیت بیشتری را خواهد آورد. از طرف دیگر، دختر مجرد تصور می کند حس غرور بیشتری می تواند به مرد متاهل دهد و شادابی و جذابیت جدیدی برای وی ایجاد کند.
آیا ارزشش را دارد؟
طبق گفته های شما، آن خانم به شدت ابراز علاقه می کند و تقاضای ازدواج دارد. فرض را بر این می گذاریم که ازدواجی صورت گیرد. می خواهید از همسر فعلی خود جدا شوید یا همسر دوم اختیار کنید؟ به هر حال مطمئن باشید در هر صورت به خودتان لطمه زده اید. ایشان تحت تاثیر خواسته های خودش و هیجانی که اسمش را عشق گذاشته، قرار نیست زندگی شما را تحت تاثیر قرار دهد. تهدید به خودکشی هم تهدید بچه گانه ای بیش نیست و مشخص است که شما را شناخته و فهمیده با این گونه تهدید ها، تحت تاثیر قرار می گیرید. اگر این طور که می گویید از زندگی خود راضی هستید، بهتر است خیلی جدی تر با این خانم برخورد کنید چون آرامش به خرج دادن موجب می شود ایشان هم فرصت بیشتری داشته باشد تا راه نفوذ بیشتر در دل شما را پیدا کند و به تدریج احساس خودتان هم تغییر می کند و ممکن است علاقه ای شکل بگیرد و همسرتان هم متوجه شود و زندگی زناشویی تان نابود شود و دو فرزندتان آسیب ببینند. سعی کنید کاملا واقع بین باشید. باتوجه به توضیحات تان باید او را از زندگی تان حذف کنید و بیشتر به زندگی خود با همسرتان بپردازید. به چندین سال زندگی مشترک و به شراکت همسرتان در روزهای تلخ و شیرین کنارتان فکر کنید. یادتان باشد که شعله یک رابطه ناگهانی و هیجانی زود خاموش می شود.
همراهان عزیز، آخرین خبر را بر روی بسترهای زیر دنبال کنید:
آخرین خبر در تلگرام
https://t.me/akharinkhabar
آخرین خبر در ویسپی
http://wispi.me/channel/akharinkhabar
آخرین خبر در سروش
http://sapp.ir/akharinkhabar
آخرین خبر در گپ
https://gap.im/akharinkhabar