خراسان/ آیا می‌دانید چرا برخی از افراد از بوی بد دهان رنج می‌برند؟ آیا می‌دانید با مصرف برخی از مواد غذایی می‌توان به رفع بوی بد دهان کمک کرد؟
به گزارش بهداشت نیوز، بوی بد دهان می‌تواند در نتیجه رعایت نکردن بهداشت دهان و دندان، پوسیدگی دندان، عفونت لثه یا آبسه ایجاد شود. این عارضه می‌تواند نشانه یبوست و سینوزیت هم باشد. همچنین در برخی موارد بیماری زمینه‌ای مانند نارسایی کبدی کلیوی و دیابت کنترل نشده، باعث ایجاد بوی بد دهان می‌شود.

درمان‌های رایج بد بویی دهان
چنان چه بوی بد دهان به علت بیماری زمینه‌ای نباشد، برنامه غذایی صحیح و رعایت بهداشت دهان می‌تواند آن را برطرف کند. اما چنان چه بوی بدن دهان به راحتی برطرف نشود، مراجعه به دندان پزشک و پزشک ضروری است. استفاده از دهان شویه‌ها می‌تواند در بر طرف شدن بوی بد دهان و همچنین از بین رفتن باکتری‌های مضر موثر باشد.

مواد غذایی مفید برای رفع بوی دهان
سبزی های تازه: جعفری، شوید و گشنیز تازه یا دانه هل در صورتی که بعد از غذا جویده شود به پیشگیری از بوی بد دهان کمک می‌کند. جویدن نعناع، آویشن و ترخون نیز می تواند اثر مشابهی داشته باشد.
فیبر: نان‌های سبوس دار، برنج و ماکارونی در صورتی که به طور منظم مصرف شود به رفع یبوست و احتمالا بهتر شدن بوی دهان کمک می‌کند.
مواد غذایی که دهان را بد بو می‌کند: از مصرف شیرینی‌ها، نوشیدنی‌های شیرین، کیک و بیسکویت باید پرهیز شود زیرا باعث افزایش پوسیدگی دندان و بیماری‌های دهان می‌شود. مصرف سیر، پیاز و غذاهای ادویه‌دار نیز باعث تشدید بوی بد دهان می‌شود.
نکته: نوشیدن آب کافی در روز به رفع یبوست و حفظ رطوبت دهان کمک می‌کند. این کار از شدت بوی بد دهان می‌کاهد.
جویدن آدامس‌های بدون قند که حاوی زایلتول است، به بهبود بهداشت دهان در بین وعده‌های غذایی کمک می‌کند.همراهان عزیز، آخرین خبر را بر روی بسترهای زیر دنبال کنید:
آخرین خبر در تلگرام
https://t.me/akharinkhabar
آخرین خبر در ویسپی
http://wispi.me/channel/akharinkhabar
آخرین خبر در سروش
http://sapp.ir/akharinkhabar
آخرین خبر در گپ
https://gap.im/akharinkhabar